Zezwolenie na pobyt czasowy – komu przysługuje i jak je uzyskać?

Każdy cudzoziemiec planujący rozpoczęcie pracy na terenie Polski musi zalegalizować swój pobyt. Często jednak problemem okazuje się bariera językowa oraz skomplikowane przepisy. Nasza kancelaria rachunkowa specjalizuje się w zezwoleniach na pobyt czasowy i oferuje kompleksową pomoc w całym procesie.

Zezwolenie na pomoc czasowy i pracę dla obcokrajowców

Zgodnie z aktualnymi przepisami, zezwolenie na pobyt czasowy udzielane jest na wniosek osoby, której on dotyczy na okres od 3 miesięcy do 3 lat. Po upływie tego okresu może on ulec przedłużeniu. Stosowny wniosek należy złożyć osobiście, najpóźniej ostatniego dnia obowiązywania wcześniejszego zezwolenia. Niezbędne jest również skompletowanie koniecznej dokumentacji, uiszczenie opłaty skarbowej oraz opłaty za wydanie karty pobytu. Czas oczekiwania na wydanie decyzji wynosi maksymalnie miesiąc.

Kwestie związane z udzieleniem pobytu czasowego są jednak obwarowane wieloma zapisami prawnymi, które dla cudzoziemca mogą być trudne do zrozumienia, szczególnie jeśli nie zna jeszcze w wystarczającym stopniu języka polskiego.

Zdajemy sobie sprawę, że taka sytuacja może wywoływać stres, wiemy również, że niezałatwienie formalności związanych z pobytem czasowym na czas może być powodem wielu poważnych problemów, łącznie z nakazem opuszczenia kraju. Z tego względu oferujemy wszystkim cudzoziemcom profesjonalną pomoc oraz doradztwo.

 

Zezwolenie na pobyt czasowy – jak pomagamy?

Proponujemy kompleksową obsługę z zakresu wnioskowania o zezwolenie na pobyt czasowy wszystkim obcokrajowcom, ze szczególnym uwzględnieniem obywateli Ukrainy. Oferujemy:

  • dokładne rozpatrzenie sprawy i profesjonalne doradztwo,
  • przygotowanie wniosku o zezwolenie na pobyt czasowy,
  • pomoc w skompletowaniu dokumentów,
  • reprezentowanie klienta w kontaktach z urzędem,
  • dotrzymanie terminów.

Każdemu klientowi starającemu się o zezwolenie na pobyt czasowy zapewniamy pełen zakres działań dążących do legalizacji pobytu oraz stałą opiekę indywidualnego doradcy. Zajmujemy się m.in. sprawami dotyczącymi:

  • zezwolenia na pobyt czasowy i pracę,
  • zezwolenia na pobyt czasowy ze względu na studia,
  • zezwolenia na pobyt czasowy ze względu prowadzenie działalności gospodarczej,
  • zezwolenia na pobyt czasowy dla członków rodzin.

Od lat pomagamy obcokrajowcom załatwić wszelkie formalności dotyczące legalizacji pobytu i zatrudnienia, oszczędzając w ten sposób ich czas i pomagając pokonać barierę językową. Odnosimy w tej kwestii duże sukcesy, cieszymy się zaufaniem oraz dobrymi opiniami klientów. 

 

 


Skontaktuj się z nami:


Skontaktuj się z naszym biurem pod numerem telefonu
+48 518 607 207 lub adresem e-mail sekretariat@pietkunkancelaria.pl.
Odpowiemy najszybciej jak to możliwe.