Przygotowanie wniosku na zezwolenie sezonowe lub typu A

Przygotowanie wniosku o zezwolenie sezonowe – profesjonalna pomoc

Przedsiębiorcy planujący zatrudnienie pracowników sezonowych, będących obywatelami innego kraju, mogą skorzystać z opcji specjalnego zezwolenia sezonowego. Nasza kancelaria zapewnia profesjonalną pomoc w otrzymaniu go oraz doradztwo w zakresie legalizacji pobytu i zatrudnienia.

Zezwolenie na sezonową pracę – warunki i formalności

Zatrudnianie pracowników pochodzących z innych krajów jest popularną praktyką w wielu firmach. Należy jednak pamiętać, że w takim przypadku konieczne jest zweryfikowanie, czy dany pracownik przebywa na terytorium Polski legalnie oraz zadbanie o zezwolenie na pracę. W przeciwnym razie zarówno pracownik, jak i pracodawca muszą się liczyć z poważnymi konsekwencjami.

Przedsiębiorcy potrzebujący zwiększenia liczby etatów na kilka miesięcy w roku, np. w okresie zbiorów, mogą skorzystać z zezwolenia sezonowego. Jest ono oparte na przepisach prawnych wprowadzonych w 2018 r. Na podstawie takiego zezwolenia możliwe jest zatrudnienie pracownika na okres nie dłuższy niż 9 miesięcy w ciągu roku. Jest ono przyznawane indywidualnie, na wniosek pracodawcy.

Pracodawcy zatrudniający pracowników spoza Unii Europejskiej oraz Europejskiego Obszaru Gospodarczego muszą złożyć wniosek o przyznanie im zezwolenia typu A. Jest ono ważne przez 3 lata od momentu wydania. W każdym z tych przypadków służymy doradztwem oraz kompleksową obsługą.

Zezwolenie sezonowe – jak pomagamy przedsiębiorcom?

Doskonale rozumiemy, jak spraw mają na głowie pracodawcy, szczególnie w tzw. wysokim sezonie. Wiemy również, że zatrudnienie dużej liczby pracowników sezonowych wiąże się z wieloma formalnościami. W związku z tym oferujemy swoją pomoc przedsiębiorcom, wyręczając ich we wszystkich kwestiach formalnych.

Zajmujemy się:

Pomagamy oraz służymy profesjonalnym doradztwem na każdym etapie postępowania, rozwiewając wszelkie wątpliwości zarówno pracodawców, jak i pracowników.

Wieloletnie doświadczenie w kwestii legalizacji pobytu oraz zatrudnienia pozwala nam na szybkie i skuteczne przeprowadzanie spraw związanych z zezwoleniem na pracę sezonową. Specjalizujemy się również w innych formach legalizacji zatrudnienia i pomagamy rozwiązać nawet trudne kwestie. Dzięki naszej pomocy wnioski rozpatrywane są szybciej, a wydawane decyzje są korzystne dla naszych klientów.

Przez lata pomogliśmy wielu klientom w przygotowaniu wniosku o zezwolenie sezonowe lub typu A oraz otrzymaniu zezwolenia na sezonową pracę.  To dla nas powód do radości i dumy.

BIURO W POZNANIU

ul. Władysława Węgorka 20 lok. 05 60-318 Poznań

TELEFON

GODZINY PRACY

poniedziałek - piątek: 8:00 - 16:00