Prawo ochrony środowiska

Prawo ochrony środowiska

Wiele przedsiębiorstw i instytucji w czasie swojej działalności ma do czynienia z licznymi przepisami prawa ochrony środowiska. Często są one zawiłe, lecz niestosowanie się do nich może wiązać się z poważnymi konsekwencjami. Mamy tego świadomość, dlatego oferujemy profesjonalna pomoc w tym zakresie.

Prawo ochrony środowiska – kogo dotyczy?

Ekologia i troska o planetę z każdym rokiem nabierają coraz większego znaczenia. Nie dziwi więc, że niemal każda inwestycja i przedsięwzięcie wiążą się z koniecznością spełnienia licznych wymogów środowiskowych. Ilość obowiązujących przepisów może przytłaczać, tym bardziej, że na prawo ochrony środowiska składają się nie tylko regulacje krajowe, ale również traktaty międzynarodowe (np. dyrektywy unijne). Z tego względu ich interpretację warto powierzyć profesjonalistom.

Doskonale znamy obowiązujące zasady prawa ochrony środowiska i wiemy, na które z nich należy zwrócić szczególną uwagę w przypadku prowadzenia działalności w konkretnym sektorze. Podstawę stanowi tu ustawa Prawo ochrony środowiska  z kwietnia 2001 r. W międzyczasie była ona wielokrotnie nowelizowana. Ostatnie poprawki wprowadzono w niej w grudniu 2021 r. To pokazuje, jak dynamicznie zmieniają się ta dziedzina prawa. 

Nasza kancelaria oferuje kompleksową pomoc w zakresie prawa ochrony środowiska przedsiębiorcom oraz przedstawicielom administracji publicznej.

Prawo ochrony środowiska a działalność gospodarcza

W ustawie znajdują się zapisy dotyczące ochrony środowiska, warunków jego eksploatacji oraz obowiązków administracji publicznej względem ochrony środowiska. Do spełniania ich zobowiązani są wszyscy przedsiębiorcy – nie ma tu znaczenia wielkość firmy, czy staż pracy. Dotyczą one również:

  • osób prowadzących działalność rolniczą,
  • przetwórców,
  • leśników.

Zasady prawa ochrony środowiska – jak pomagamy?

Nasza kancelaria specjalizuje się w zagadnieniach związanych z prawem ochrony środowiska. Usługi kancelarii obejmują m.in.:

  • dokładną analizę każdego przypadku oraz udzielanie porad i konsultacji Klientom,
  • profesjonalną ocenę oddziaływania danego przedsiębiorstwa na środowisko, w tym sporządzanie ekspertyz,
  • obsługę prawną firm w zakresie prawa ochrony środowiska obejmującą tworzenie dokumentów niezbędnych do otrzymania pozwoleń oraz reprezentowanie Klienta przed takimi organami jak Inspekcja Ochrony Środowiska, Wody Polskie itp.,
  • dochodzenie odszkodowań z tytułu immisji.

Oferujemy pomoc w zakresie:

Aktywnie współpracujemy z przedsiębiorcami działającymi w branży budownictwa, urbanistyki, transportu, produkcji, usług, wytwórstwa oraz wielu innych. Dzięki pomocy kancelarii nasi Klienci załatwiają sprawy formalne związane z ochroną środowiska szybko i bezproblemowo.

Na przestrzeni lat współpracowaliśmy zarówno z małymi przedsiębiorstwami, jak i dużymi firmami czy instytucjami administracji publicznej. Dzięki sprawnej i profesjonalnej obsłudze nasi Klienci mogą czuć się spokojnie i bezpiecznie, wiedząc, że ich działalność jest zgodna z zasadami prawa ochrony środowiska.

Prawo ochrony środowiska – dlaczego warto skorzystać z naszych usług?

Nasz kancelaria istnieje na rynku od 10 lat. Był to czas wytężonej pracy, zdobywania doświadczenia i zaufania klientów. Współpracujemy zarówno z osobami prywatnymi, jak i małymi przedsiębiorcami oraz dużymi firmami. Od dekady każdego dnia dokładamy starań, by skutecznie rozwiązywać problemu natury prawnej i podatkowej, które mogą stanąć również na Twojej drodze. Mamy na koncie wiele zakończonych sukcesem spraw.

Zdobyliśmy renomę i zadowolenie Klientów, którzy chętnie do nas wracają i polecają naszą kancelarię innym. Z chęcią pomożemy również Tobie.

BIURO W POZNANIU

ul. Władysława Węgorka 20 lok. 05 60-318 Poznań

TELEFON

GODZINY PRACY

poniedziałek - piątek: 8:00 - 16:00