Doradztwo podatkowe w zakresie podatku VAT

Doradztwo podatkowe w zakresie podatku VAT - profesjonalne wsparcie podatkowe dla Twojego przedsiębiorstwa

Doradztwo podatkowe w zakresie podatku VAT oferowane przez naszą Kancelarię Rachunkową z Poznania skierowane jest do wszystkich przedsiębiorców, którzy są zobowiązani do rozliczania podatku VAT w Polsce. W ramach naszych usług zadbamy o wszelkie formalności, poprawność składanych zeznań podatkowych oraz terminowość. Zaufaj doświadczeniu i aktualnej wiedzy merytorycznej naszych specjalistów.

Doradztwo podatkowe w zakresie podatku VAT - dlaczego warto skorzystać z pomocy profesjonalistów?

Prawidłowe rozliczanie podatku VAT to podstawa działalności firm podlegających podatkowi od towarów i usług. Aby uniknąć problemów i nieprzyjemności w kontaktach z Urzędem Skarbowym konieczna jest znajomość przepisów podatkowych oraz umiejętność ich właściwego stosowania w codziennej praktyce.

Przekazanie rozliczeń podatkowych VAT w ręce profesjonalistów zwalnia przedstawicieli firmy z obowiązku ciągłego śledzenia zmian w przepisach dotyczących podatku od towaru i usług. Jak wiadomo, są one nie tylko często nowelizowane, ale również zapisywane językiem prawniczym wymagającym umiejętności interpretowania zapisów. Rozwiązanie to oznacza też znaczną oszczędność dla firmy, ponieważ pozwala zrezygnować z utrzymywania działu księgowości, miejsca pracy oraz finansowania regularnych szkoleń branżowych dla pracowników.

Podatek VAT – doradztwo gwarantujące bezpieczeństwo podatkowe przedsiębiorstwa

Co istotne, wsparcie ze strony naszej Kancelarii Rachunkowej daje przedsiębiorstwom bezpieczeństwo podatkowe, a tym samym spokój podczas kontroli przeprowadzanych przez organy podatkowe. Dodatkowe wsparcie w formie profesjonalnego doradztwa pozwala przedsiębiorcom uniknąć nieprawidłowości i sporów z fiskusem. Jest to też najlepszy z dostępnych sposobów na optymalizację podatkową zgodną z obowiązującymi przepisami.

 

Nasi specjaliści od rozliczeń podatku VAT wspierają przedsiębiorców zarówno w bieżących rozliczeniach podatkowych, jak i podczas zawierania pojedynczych transakcji na szczeblu krajowym oraz wewnątrzwspólnotowym. Wieloletnie doświadczenie i współpraca z wieloma branżami pozwala nam rozpatrywać złożone kwestie i problemy z podatkiem VAT naszych Klientów.

Doradztwo w zakresie VAT – co możemy zaoferować Twojej firmie?

W ramach usług doradztwa podatkowego w zakresie VAT nasza Kancelaria oferuje:

  • bieżące porady i konsultacje w zakresie rozliczania podatku od towarów i usług,
  • weryfikację zawieranych umów handlowych pod kątem konsekwencji VAT,
  • opracowywanie metod optymalizacji podatkowej na podstawie audytu gospodarczego przedsiębiorstwa,
  • opracowywanie i wdrażanie struktur zmniejszających ryzyko związane z płatnościami podatku VAT – zarówno w przypadku sprzedaży krajowej, jak i wewnątrzwspólnotowej,
  • weryfikacja istniejących struktur firmy związanych z ryzykiem wynikającym z podatku od towarów i usług,
  • przegląd poprawności wyliczenia podatku VAT,
  • wsparcie w uzyskiwaniu urzędowych interpretacji prawa podatkowego w zakresie podatku od towaru i usług,
  • wsparcie sądowe i reprezentację w trakcie postępowań podatkowych,
  • reprezentację przed organami podatkowymi.

Tak szeroki zakres usług sprawia, że podchodzimy indywidualnie do każdego przedsiębiorstwa. Jeśli potrzebujesz profesjonalnego doradztwa w zakresie VAT, zgłoś się do naszej Kancelarii i zyskaj dostęp do wiedzy oraz pomocy doświadczonych profesjonalistów.

Doradztwo VAT – na czym polega?

Usługa doradztwa w zakresie podatku VAT, w ramach której analizujemy możliwości na zminimalizowanie obciążeń podatkowych w danej firmie, to jedno z najczęściej realizowanych przez nas zadań. Rozpoczynamy je od szczegółowego poznania specyfiki przedsiębiorstwa i dotychczas prowadzonych przez niego rozliczeń. Na tej podstawie jesteśmy w stanie zaproponować rozwiązania, dzięki którym Twoja firma będzie mogła zyskać więcej. Często nawet drobna zmiana w dotychczasowej polityce firmy może istotnie wpłynąć na poziom uzyskiwanych przez nią zysków. Warto dodać, że podejmowanie działań, których celem i skutkiem jest redukcja obciążeń VAT, to w pełni legalna praktyka, o ile tylko wszystko przeprowadzane jest zgodnie z literą prawa podatkowego, o co zadbają nasi specjaliści.

Chcesz skorzystać z usługi doradztwa, aby zadać nam pytanie lub skonsultować konkretny problem? Dokładamy wszelkich starań, aby udzielać wyczerpujących informacji, a wszelkie kwestie, nawet te skomplikowane, wyjaśniać w sposób możliwie najbardziej zrozumiały dla klienta. Zwykle posługujemy się przy tym konkretnymi przykładami rozliczeń dokonywanych w jego działalności. Skontaktuj się z nami i powiedz, jak możemy Ci pomóc.

Usługi doradcze VAT – jak możemy pomóc Twojej firmie?

Usługi doradcze VAT to cenna pomoc zwłaszcza dla początkujących przedsiębiorców, którzy w ograniczonym stopniu orientują się w zasadach prawidłowego rozliczania podatku VAT, a nie chcą na stałe zatrudniać osoby, która zajmie się sprawami podatkowymi. Już niejednokrotnie skorzystanie z usług doradztwa VAT świadczonych przez kancelarię Pietkun uchroniło naszych klientów od dotkliwych kar, jakie nakładane są przez urząd w sytuacji wykrycia błędnego rozliczenia podatku VAT. Niezależnie od tego, czy błędy tego typu są wynikiem niewiedzy czy umyślnego działania, kary za nie mogą wynosić nawet 100% kwoty zaniżenia zobowiązania, co może oznaczać duże straty dla Twojej firmy.

Uważasz, że póki co nie masz potrzeby korzystania z usług doradztwa VAT? Jesteś w błędzie. Warto, by każdego roku firma uwzględniła w swoim budżecie fundusze na usługi konsultingowe VAT, bowiem optymalizacja podatkowa poczyniona przed laty, w dobie dynamicznie zmieniających się przepisów podatkowych, może nie być już najlepszym rozwiązaniem dla Twojej firmy. Możliwe, że pojawiły się nowe możliwości do oszczędności podatkowych, ale ich zidentyfikowanie wymaga skorzystania z wiedzy osoby biegle zorientowanej w najaktualniejszych zmianach. Specjaliści w tym zakresie są do Twojej dyspozycji w kancelarii Pietkun.

Usługa doradztwa podatku VAT – sprawdź nasze usługi

Nasza oferta usług doradczych VAT skierowana jest zarówno do przedsiębiorców polskich, jak i zagranicznych, którzy objęci są obowiązkiem rozliczania podatku VAT w Polsce z racji dokonywania transakcji na jej terenie. Biuro rachunkowe Pietkun znajduje się w Poznaniu, ale nie ma problemu, abyśmy przeprowadzili konsultację na odległość. Zadzwoń lub napisz do nas, aby zarezerwować termin.

POTRZEBUJESZ INNEJ POMOCY PRAWNEJ? SPRAWDŹ NASTĘPUJĄCE USŁUGI:

BIURO W POZNANIU

ul. Władysława Węgorka 20 lok. 05 60-318 Poznań

TELEFON

GODZINY PRACY

poniedziałek - piątek: 8:00 - 16:00