Litygacja strategiczna

Litygacja strategiczna - merytoryczne wsparcie w walce o prawa człowieka

Litygacja strategiczna to istotny społecznie proces, który wymaga zaangażowania ze strony doświadczonych prawników i radców prawnych. Wychodząc naprzeciw potrzebom współczesnego świata, nasza Kancelaria bierze czynny udział w litygacjach strategicznych. Do zaoferowania mamy wiedzę, doświadczenie oraz merytoryczne przygotowanie, ale również empatię i chęć pomocy pokrzywdzonym jednostkom.

Litygacja strategiczna - co to jest?

Aby uzmysłowić sobie istotę całego procesu, warto wcześniej wyjaśnić, czym jest litygacja strategiczna. Z definicji są to działania prawne szczególnego rodzaju, które prowadzone są w interesie publicznym. Jednym z celów litygacja strategicznej jest uzyskanie możliwie dużego rozgłosu i stworzenie pola do dyskusji, co zwiększa szanse pozytywnego wpływu na rozstrzygnięcie kwestii istotnej społecznie.

W praktyce litygacja strategiczna oznacza wszczęcie lub przystąpienie do toczącego się postępowania sądowego w celu kształtowania systemu prawnego poprzez:

  • precedensową decyzję sądu w postępowaniu,
  • zmianę prawa,
  • zmianę praktyki stosowania prawa.

Litygacja strategiczna to proces wymagający dużego doświadczenia oraz wiedzy merytorycznej. W naszym zespole znajdują się specjaliści, którzy mają na swoim koncie podobne działania. Jeśli potrzebujesz więc wsparcia w tym zakresie, skorzystaj z naszej pomocy. Pomagamy zarówno jednostkom, jak i organizacjom społecznym. Działamy na terytorium Poznania oraz okolic, jednak dopuszczamy również możliwość współpracy zdalnej.

Jakie są cele litygacji strategicznej?

Prowadzone w interesie publicznym działania w ramach litygacji strategicznej mają przed sobą kilka istotnych zadań do spełnienia. Wśród nich należy wyróżnić:

  • zmianę prawa albo stosowanych praktyk naruszających wolność lub prawa jednostki,
  • wdrożenie konkretnego standardu międzynarodowego lub konstytucyjnego,
  • zainteresowanie problemem opinii publicznej oraz istotnych w sprawie organów władzy,
  • podnoszenie świadomości społecznej na temat poruszanego problemu.

Dobrze przeprowadzona litygacja strategiczna jest więc szczególnie istotna nie tylko dla zainteresowanych jednostek, ale również całego społeczeństwa. Aby uzyskać oczekiwany rozgłos, warto sięgnąć po wsparcie zaufanych specjalistów z naszej Kancelarii.

Litygacja strategiczna – jakie wsparcie możemy Ci zaproponować?

Znając szczególny charakter litygacji strategicznej, do każdego problemu podchodzimy z pełnym zaangażowaniem. Dzięki temu nasze działania cieszą się dużą skutecznością.

W ramach naszego wsparcia jesteśmy w stanie zagwarantować:

Postępowanie w ramach litygacji strategicznej można prowadzić zarówno przed sądami i organami krajowymi, jak i międzynarodowymi. Największym zaufaniem oraz uznaniem cieszy się niezmiennie Europejski Trybunał Praw Człowieka. To właśnie on w ciągu kilku ostatnich lat wydał wiele ważnych decyzji w sprawach zgłaszanych przez obywateli naszego kraju.

Litygacja strategiczna bywa kosztownym i długotrwałym procesem. Do każdej sprawy podchodzimy jednak indywidualnie, starając się wybrać możliwie najlepszą strategię działania. Doskonale zdajemy sobie sprawę, że koszty są kluczową kwestią związaną z rozpoczęciem procedury. Zależy nam na przejrzystości, dlatego z góry określamy wydatki, które będzie trzeba ponieść oraz staramy się szukać sposobów na zminimalizowanie kosztów. Dodatkowo warto mieć świadomość, że litygacja strategiczna to proces, który toczy się od kilku miesięcy do nawet kilku lat – w zależności od organu rozpatrującego problem. Z pomocą naszej Kancelarii, przejdziemy jednak przez niego krok po kroku razem. Sięgnij po nasze wsparcie!

BIURO W POZNANIU

ul. Władysława Węgorka 20 lok. 05 60-318 Poznań

TELEFON

GODZINY PRACY

poniedziałek - piątek: 8:00 - 16:00