Księgowość dla youtuberów

Zarabianie na YouTube jeszcze do niedawna nie było tak popularne. Obecnie jednak coraz więcej osób decyduje się na nagrywanie filmów niosących ze sobą określoną wartość dla widza. Niestety nie każdy początkujący Youtuber zdaje sobie sprawę, że od pieniędzy zarobionych na swojej twórczości należy odprowadzić podatek. Nasze biuro rachunkowe świadczy pomoc podatkową dla Youtuberów, dzięki czemu pomożemy Ci się odnaleźć w tym nowoczesnym zawodzie! Wspieramy zarówno niewielkich, początkujących Youtuberów, jak i twórców prowadzących większe, znane kanały.

Pomoc podatkowa dla Youtuberów – jak uniknąć kar?

Regularne uzyskiwanie przychodów z prowadzenia kanału na YouTubie bez zarejestrowanej działalności gospodarczej może przysporzyć Ci wielu problemów. Co grozi Youtuberom bez własnej firmy?

  • Kara do 240 „dniówek za nieprowadzenie działalności gospodarczej,
  • Kara za nieprowadzenie ksiąg rachunkowych,
  • Kara za niezarejestrowanie się do podatku VAT,
  • Zaległe składki ZUS.

W efekcie przez nieświadomość możesz otrzymać karę finansową w wysokości nawet kilku tysięcy złotych. Pomoc podatkowa dla Youtuberów świadczona przez naszą kancelarię pomoże Ci wyjść na prostą i zalegalizować swoją działalność. Jest ona konieczna, nawet jeśli nie zarabiasz na swoich filmach zbyt wiele. Zgodnie z obowiązującym prawem wystarczy, że w ciągu ostatnich 5 lat w dowolnym miesiącu osiągnąłeś przychód większy niż blisko 1300 zł. Pomożemy Ci w założeniu własnej firmy i zoptymalizujemy Twoje podatki, aby prowadzony kanał przynosił Ci jak największe zyski.

Ulga IP Box dla twórców internetowych

IP Box to ulga podatkowa, której celem jest zwiększenie atrakcyjności prowadzenia działalności badawczo-rozwojowej w Polsce. Zastanawiasz się, co ma to wspólnego z YouTubem? Otóż ma całkiem sporo. Ulga polega na skorzystaniu z preferencyjnej stawki 5% podatku dochodowego w odniesieniu do dochodu z kwalifikowanych praw własności intelektualnej.

Warunkiem skorzystania z ulgi IP Box jest prowadzenie własnej działalności bezpośrednio związanej z wytworzeniem, rozwinięciem lub ulepszeniem własności intelektualnej, w co świetnie wpisują się twórcy internetowi. Co prawda głównymi uprawnionymi do ulgi IP Box są twórcy programów komputerowych, jednak zadbamy również o skuteczną pomoc podatkową dla Youtuberów.

Zarabianie na YouTube – księgowość

Księgowość dla Youtuberów to nowe wyzwanie, któremu jesteśmy w stanie sprostać w 100%. W ramach naszych usług nie tylko zadbamy o bezpieczeństwo podatkowe Twojej firmy, ale również przeanalizujemy Twój kontrakt, aby poszukać skutecznych sposobów na optymalizację podatkową działalności. Dzięki wiedzy naszych specjalistów możemy przygotować Twoją firmę do wdrożenia ulgi IP Box, stworzyć wniosek o interpretację indywidualną oraz przygotować ewidencje i zeznania roczne. Zaufaj naszej wiedzy i doświadczeniu oraz zyskaj czas na tworzenie wartościowego contentu!


Skontaktuj się z nami:


Skontaktuj się z naszym biurem pod numerem telefonu
+48 518 607 207 lub adresem e-mail sekretariat@pietkunkancelaria.pl.
Odpowiemy najszybciej jak to możliwe.