Sporządzanie uchwał do KRS

Masz pytania?
Zostaw nam kontakt do siebie! Oddzwonimy.

  Sporządzanie uchwał do KRS - profesjonalna pomoc doświadczonego biura rachunkowego

  Sprawozdanie finansowe do KRS oraz towarzyszące mu dokumenty lub oświadczenie o braku obowiązku sporządzania sprawozdania można obecnie składać jedynie w wersji elektronicznej. Oznacza to, że papierowa wersja dokumentów nie może już być dostarczana do sądu. Sporządzone uchwały do KRS można natomiast dostarczyć w formie skanu. Nasi specjaliści z doświadczonego biura rachunkowego pomogą Ci w sporządzeniu uchwały do KRS we wskazanym terminie.

  Sprawozdanie do KRS - obowiązki

  Wszystkie podmioty, które zostały wpisane do Krajowego Rejestru Sądowego, zobowiązane są do złożenia rocznego sprawozdania w sądzie rejestrowym. Dodatkowo, należy zadbać o załączenie do składanego sprawozdania opinii biegłego rewidenta, jeśli dokument był poddawany badaniu. W ramach wypełnianej dokumentacji nie powinno zabraknąć także sprawozdania z działalności jednostki. Dokument ten składają:

   

  • spółki akcyjne,
  • spółki z ograniczoną odpowiedzialnością,
  • spółki komandytowo-akcyjne,
  • przedsiębiorstwa państwowe,
  • spółdzielnie.

   

  Podmiot, który składa sprawozdanie do KRS, powinien załączyć do nich także odpis uchwały lub postanowienia organu, który zatwierdził sprawozdanie.

  Pomoc w sporządzaniu uchwał do KRS – doświadczeni specjaliści

  Zarówno sprawozdanie finansowe KRS, jaki sporządzenie uchwały zatwierdzającej sprawozdanie to zadania, które warto powierzyć doświadczonym ekspertom. Jako biuro rachunkowe zajmujemy się kompleksowym przygotowywaniem niezbędnej dokumentacji do KRS. Podczas sporządzania sprawozdań finansowych do KRS mamy na uwadze obowiązujące terminy, dzięki czemu dbamy, aby Twoja firma terminowo przesyłała niezbędne dokumenty do sądu rejestrowego.

  Sprawozdanie finansowe KRS – ważne terminy

  Zgodnie z Ustawą o rachunkowości złożenie sprawozdania finansowego do KRS powinno nastąpić w terminie do 6 miesięcy od dnia bilansowego (a więc do 30 czerwca, kiedy rok obrotowy pokrywa się z rokiem kalendarzowym). Natomiast w terminie 15 dni od zatwierdzenia sprawozdania podmiot ma obowiązek złożyć do sądu rejestrowego niezatwierdzone uprzednio sprawozdanie.

  Jak wysłać sprawozdanie do KRS – postać elektroniczna czy tradycyjna?

  Podczas składania sprawozdania finansowego do KRS nie ma obowiązku załączania dokumentacji w formie elektronicznej dla poniższych dokumentów składanych wraz ze sprawozdaniem finansowym:

   

  • uchwała lub postanowienie o zatwierdzeniu rocznego sprawozdania finansowego lub skonsolidowanego rocznego sprawozdania finansowego,
  • uchwała o podziale zysku lub pokryciu straty.

   

  W związku z tym dokumenty te można dołączyć w formie skanu do składanych dokumentów.

  Sporządzenie uchwał do KRS o zatwierdzeniu rocznego sprawozdania finansowego, a także uchwały o podziale zysku lub pokryciu strat może być dużym wyzwaniem. Przygotowanie dokumentacji jest szczególnie trudne dla osób początkujących, które spisują uchwały po raz pierwszy. 

  W takiej sytuacji warto sięgnąć po pomoc doświadczonego biura rachunkowego, które przeprowadzi Twój biznes przez wszelkie zawiłości prawne i formalne. Jako doświadczone biuro rachunkowe z Poznania pomożemy Ci na każdym etapie sporządzania sprawozdania finansowego do KRS.

  Działamy na terenie Poznania i okolic, jednak wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych Klientów, dopuszczamy również możliwość współpracy zdalnej. Zgłoś się po naszą pomoc i sięgnij po wsparcie doświadczonych specjalistów, którzy rozwieją wszystkie Twoje wątpliwości w sprawie prawidłowego sporządzenia uchwały do KRS.

  POTRZEBUJESZ INNEJ POMOCY PRAWNEJ? SPRAWDŹ NASTĘPUJĄCE USŁUGI:

  BIURO W POZNANIU

  ul. Władysława Węgorka 20 lok. 05 60-318 Poznań

  TELEFON

  GODZINY PRACY

  poniedziałek - piątek: 8:00 - 16:00