Karta podatkowa dla lekarzy

Karta podatkowa dla lekarza – co warto o niej wiedzieć?

Pracownicy służby zdrowia rozliczający się za pomocą karty podatkowej mogą liczyć na niższy, stały podatek bez względu na wysokość osiąganych dochodów. Nasza kancelaria rachunkowa oferuje profesjonalną pomoc w tym zakresie.

Kto może skorzystać z karty podatkowej dla lekarzy?

Karta podatkowa jest jednym ze sposobów rozliczenia z urzędem skarbowym. Uważana jest za najprostszą metodę opodatkowania, która nie wymaga regularnego prowadzenia księgowości, składania tradycyjnych deklaracji PIT czy wpłacania zaliczek na poczet podatku dochodowego, co pozwala na poczynienie sporych oszczędności. Na dodatek jest dostępna zarówno dla przedsiębiorców prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą, jak i działających w spółkach cywilnych.

karty podatkowej mogą korzystać m.in. przedstawiciele wolnych zawodów świadczonych w zakresie ochrony zdrowia. Zmiany prawne wprowadzone w 2021 r. pozwoliły na skorzystanie z karty podatkowej dla lekarzy większej grupie pracowników służby zdrowia niż dotychczas. Należą do nich m.in.:

Według nowych przepisów, z ten rodzaj rozliczenia dostępny jest zarówno dla lekarzy prowadzących prywatną praktykę, jak i ci zatrudnionych na kontraktach.

Karta podatkowa dla lekarzy – na co zwrócić szczególną uwagę?

Pracownicy służby zdrowia, chcący skorzystać z karty podatkowej dla lekarzy powinni się dobrze przygotować do podjęcia tego kroku. Nasz kancelaria służy radą oraz profesjonalną pomocą. Do każdego klienta podchodzimy indywidualnie. W pierwszej kolejności przeprowadzamy wywiad, który pozwoli nam poznać szczegóły prowadzonej działalności. Przedstawiamy również stawki karty podatkowej dla lekarzy 2021 i analizujemy, czy wybór tego sposobu rozliczenia będzie korzystny. Następnie sporządzamy profesjonalny wniosek do Krajowej Informacji Skarbowej o wydanie indywidualnej interpretacji, a na jego podstawie również wniosek o zastosowanie karty podatkowej skierowany do naczelnika odpowiedniego urzędu skarbowego.

Aktualnie zmiany w przepisach prawnych dopiero czekają na interpretację, w związku z czym może pojawić się wiele pytań i niejasności, które nasi specjaliści skutecznie rozwieją. Pomogą również w doborze najlepszego sposobu opodatkowania. W wielu przypadkach karta podatkowa dla lekarza pozwala na obniżenie podatku do niecałych 2 000 zł miesięcznie, bez względu na wysokości osiąganych dochodów. Termin składania wniosków do naczelnika urzędu skarbowego mija 20.01.2022 r., natomiast czas oczekiwania na decyzję wynosi maksymalnie 3 miesiące. Aby zapewnić naszym klientom maksymalny komfort, wyręczamy ich w pamiętaniu o terminowym składaniu dokumentów i osobiście dopełniamy wszelkich formalności. 

POTRZEBUJESZ INNEJ POMOCY PRAWNEJ? SPRAWDŹ NASTĘPUJĄCE USŁUGI:

BIURO W POZNANIU

ul. Władysława Węgorka 20 lok. 05 60-318 Poznań

TELEFON

GODZINY PRACY

poniedziałek - piątek: 8:00 - 16:00