Przygotowywanie sprawozdań i raportów środowiskowych

Przygotowywanie sprawozdań i raportów środowiskowych

Wielu przedsiębiorców zobowiązanych jest do przygotowywania i sporządzania różnorodnych raportów środowiskowych, wynikających z wymogów prawa ochrony środowiska. Wiemy, że jest to czasochłonne, a czasem również skomplikowane, dlatego oferujemy kompleksową pomoc w tym zakresie.

Raporty i sprawozdania środowiskowe – czym są i kogo dotyczą?

Sprawozdanie środowiskowe jest rodzajem wykazu, w którym uwzględnia się zakres korzystania ze środowiska oraz wysokość wynikających z tego opłat. Jest to szczegółowa ewidencja, do której prowadzenia zobowiązanych jest wielu przedsiębiorców. Należą do nich wszystkie osoby, które przez swoją działalność mogą wywierać negatywny wpływ na środowisko naturalne, przede wszystkim poprzez wprowadzanie do atmosfery szkodliwych pyłów i gazów, czy składowanie i przetwarzanie odpadów.

Podstawę prawną stanowi tutaj ustawa Prawo Ochrony Środowiska z 2001 r

Warto wspomnieć, że do składania sprawozdań i regulowania opłat zobowiązani są nie tylko polscy, ale również zagraniczni przedsiębiorcy prowadzący swoje biznesy na terenie kraju.

Obowiązek składania sprawozdań środowiskowych spoczywa nie tylko na przedsiębiorcach, ale również:

  • niektórych organizacjach samorządowych,
  • placówkach edukacyjnych,
  • rolnikach,
  • leśnikach,
  • ogrodnikach,
  • przedstawicielach innych zawodów, silnie eksploatujących środowisko naturalne.

Opłaty środowiskowe – gdzie i w jakim terminie należy je regulować?

Przygotowywanie sprawozdań i raportów środowiskowych najczęściej wiąże się również z konieczności uiszczania opłat. Wynika to z Rozporządzenia Ministra Klimatu i Środowiska. Ich wysokość jest uzależniona od rodzaju oraz obszaru prowadzonej działalności.

Opłaty środowiskowe reguluje się raz w roku w Urzędzie Marszałkowskim – można to zrobić osobiście w kasie urzędu lub przelewem.

Ustalenie wysokości opłat bardzo często leży po stronie przedsiębiorcy. Dla wielu osób jest to jednak bardzo skomplikowane zagadnienie, a kary za niedopełnienie obowiązku bywają wysokie. Aby uniknąć nieprzyjemnych konsekwencji, wielu Klientów decyduje się na powierzenie formalności związanych z przygotowywaniem sprawozdań i raportów środowiskowych oraz regulowaniem należnych opłat  w nasze ręce.

Raporty i sprawozdania środowiskowe – jaką pomoc oferujemy?

W naszej kancelarii na pierwszym miejscu zawsze stawiamy zadowolenie Klientów, dlatego widząc, jak wielu z nich ma problemy z załatwianiem formalności wynikających z prawa ochrony środowiska, postanowiliśmy wyjść im naprzeciw. W naszej ofercie można znaleźć pełny zakres usług związanych z tą gałęzią prawa. Nasi prawnicy są w tej dziedzinie specjalistami z wieloletnim doświadczeniem. 

Oferujemy kompleksowe usługi obejmujące:

  • szczegółową analizę każdej sprawy,
  • skompletowanie niezbędnych dokumentów,
  • stworzenie raportu lub sprawozdania i przesłanie go do właściwego organu,
  • korektę błędnie złożonych wniosków.

Pietkun Kancelaria Rachunkowa – dlaczego warto skorzystać z naszych usług?

Nasza kancelaria istnieje na rynku od 10 lat i cieszy się niesłabnącym zaufaniem Klientów oraz renomą w branży. Każdego dnia rozwiązujemy wiele problemów natury prawnej, podatkowej oraz finansowej. Współpracujemy zarówno z przedsiębiorcami, jak i klientami indywidualnymi.

Specjalizujemy się również w prawie ochrony środowiska. Nasza pomoc w zakresie przygotowywania raportów i sprawozdań środowiskowych zawsze odbywa się na najwyższym poziomie, w trosce o dobro i zadowolenie każdego Klienta. Mamy doświadczenie w sporządzaniu raportów do KOBIZE, PRTR i innych instytucji. Jeśli nie chcesz tracić czasu na załatwianie formalności lub przytłacza Cię liczba aktualnie obowiązujących przepisów, powierz te sprawy w nasze ręce. Dzięki temu zyskasz spokój i możliwość skupienia się na naprawdę ważnych z perspektywy przedsiębiorcy kwestiach, takich jak rozwijanie własnego biznesu. 

BIURO W POZNANIU

ul. Władysława Węgorka 20 lok. 05 60-318 Poznań

TELEFON

GODZINY PRACY

poniedziałek - piątek: 8:00 - 16:00