Nieujawnione dochody

Nieujawnione dochody – pomożemy Ci wyjść z tej sytuacji obronną ręką

Gdy urząd skarbowy podejrzewa nierzetelne rozliczanie się z podatku dochodowego, dla płatnika rozpoczynają się prawdziwe problemy. Nasza kancelaria oferuje profesjonalne doradztwo oraz pomoc w rozwiązaniu tej trudnej sytuacji, w sposób, który pozwoli na zabezpieczenie majątku klienta.

Nieujawnione dochody – komu grożą konsekwencje?

Nieujawnione źródła dochodu to określenie odnoszące się do sytuacji, w której płatnik nie odprowadził we właściwy sposób podatku lub zrobił to w niepełnym wymiarze. Urząd skarbowy może wtedy dokonać oszacowania, mającego na celu określenie wysokości nieujawnionego dochodu. Polega ono na porównaniu wartości majątku podatnika oraz ponoszonych przez niego wydatków i zazwyczaj poprzedzone jest bardzo szczegółową kontrolą, sięgającą kilku, a nawet kilkunastu lat wstecz. Konsekwencją tego działania może być nałożenie aż 75 proc. podatku od nieujawnionych dochodów. Często jest to ogromna kwota, która może spowodować poważne problemy finansowe, a nawet wywłaszczenie.

Kto jest szczególnie zagrożony tym problemem?

To tylko niektóre przypadki, nad którymi może zawisnąć widmo kary za nieujawnione dochody. Przyczyny tego stanu rzeczy są różne. Nie zawsze jest to działanie celowe – wręcz przeciwnie – zdarza się, że wynika ono z nieznajomości przepisów.

Dochody nieujawnione – jak poradzić sobie z problemem?

Kiedy urząd skarbowy podejrzewa u podatnika nieujawnienie dochodów, zleca kontrole, które bywają długotrwałe i bardzo stresujące. Naszym zadaniem jest nie dopuścić do powstania takiej sytuacji. Dokładamy wszelkich starań, by pomoc klientowi w zminimalizowaniu konsekwencji i zachowaniu jak największej części majątku. Każdą sprawę traktujemy w sposób indywidualny, zapewniając całkowitą dyskrecję. Zdajemy sobie sprawę, że podejrzenie nieujawnionych dochodów jest bardzo trudną i stresującą sytuacją. Z tego względu staramy się zapewnić klientowi komfort oraz poczucie bezpieczeństwa. Dokładnie analizujemy każdą sprawę i szukamy najlepszego rozwiązania. Wspólnie omawiamy podjętą strategię.

Nasze doświadczenie poparte jest wieloma pozytywnie zakończonymi sprawami oraz zadowoleniem klientów, których uchroniliśmy przed potężnymi karami finansowymi i utratą ciężko zarobionych pieniędzy. Jeśli obawiasz się, że nieujawnione źródła dochodu mogą być również Twoim problemem, zgłoś się do nas po poradę podatkową

BIURO W POZNANIU

ul. Władysława Węgorka 20 lok. 05 60-318 Poznań

TELEFON

GODZINY PRACY

poniedziałek - piątek: 8:00 - 16:00