Prawo nieruchomości

Kompleksowe wsparcie w zakresie prawa nieruchomości

Inwestycje w nieruchomości stały się popularnym sposobem na lokowanie kapitału, a osoby prywatne częściej niż dotąd decydują się na zakup własnego domu bądź mieszkania. Nierzadko taka transakcja to największy wydatek w życiu, dlatego warto się do niego odpowiednio przygotować, uzyskując kompleksowe wsparcie w zakresie prawa nieruchomości. Pietkun Kancelaria Rachunkowa oferuje pomoc w kwestiach związanych z prawem własności nieruchomości oraz pozostałymi aspektami dotyczącymi rynku mieszkaniowego.

Przeniesienie praw własności nieruchomości - od umowy deweloperskiej do zarządzania budynkiem

Od decyzji o zakupie nieruchomości do momentu wprowadzenia się do lokalu na inwestora czeka szereg umów i obowiązków wynikających z prawa nieruchomości. Zbiór przepisów jest niemały, a problematyka prawa budowlanego bywa złożona. W dokumentach takich jak umowa deweloperska, każdy zapis może mieć duże znaczenie dla całego przedsięwzięcia, dlatego warto skonsultować tego rodzaju kontrakty ze specjalistami z zakresu prawa własności nieruchomości. Nasi prawnicy posiadają szerokie doświadczenie w zakresie obsługi m.in.:

Każdy z tych aspektów jest istotnym czynnikiem, które może mieć wpływ na termin realizacji inwestycji, odpowiedzialność po stronie inwestora bądź dewelopera, czy wyjaśnienie kwestii prawa i obowiązków współwłaścicieli nieruchomości.

Zakup nieruchomości przez współwłaścicieli

Złożoność umów z zakresu prawa nieruchomości wzrasta, kiedy zakupu dokonuje większa liczba osób. Poza podstawowymi obowiązkami, związanymi chociażby z procentowym udziałem w transakcji, należy pamiętać m.in. o rozliczeniu nakładów oraz sprawami związanymi z zarządzaniem. 

Przeniesienie praw własności nieruchomości na kilku właścicieli to nierzadko wyzwanie dla osób, które konstruują umowy. Wsparcie kancelarii w tych kwestiach może okazać się kluczowe dla prawidłowego i korzystnego dla wszystkich stron sfinalizowania całego przedsięwzięcia. Należy bowiem pamiętać, że nawet niewielki błąd może skutkować naruszeniem przepisów, a co za tym idzie, konsekwencjami prawnymi. Wiedza prawna może być niezwykle cenna przy rozwiązywaniu wszelkich problemów, jakie pojawiają się na kolejnych etapach realizacji budowy, czy procesu zakupu nieruchomości.

Wsparcie dla firm oraz klientów indywidualnych

Zakup nieruchomości bądź decyzja o rozpoczęciu budowy obiektu wiążą się z szeregiem regulacji prawnych. Od etapu kupna czy przekształcenia działki, przez uzyskanie pozwolenia na budowę, po prace wykończeniowe. Przepisy prawa budowlanego precyzyjnie określają wymogi względem budynków, a także samych inwestorów. Zanim na upatrzoną działkę wjedzie ciężki sprzęt, należy zadbać o wiele niuansów, jak chociażby uwzględnienie planu zagospodarowania przestrzennego. Status prawny gruntu, uwarunkowania środowiskowe – to tylko część obowiązków, jakich należy dopilnować w związku z inwestycją.

Aby być na bieżąco z przepisami i nie musieć obawiać się o niekorzystne zapisy w umowach, zachęcamy do współpracy z naszą Kancelarią.

BIURO W POZNANIU

ul. Władysława Węgorka 20 lok. 05 60-318 Poznań

TELEFON

GODZINY PRACY

poniedziałek - piątek: 8:00 - 16:00