Negocjacje warunków umowy

Masz pytania?
Zostaw nam kontakt do siebie! Oddzwonimy.

  Negocjacje warunków umowy - merytoryczne wsparcie dla Twojego biznesu

  Sprawne i skuteczne negocjowanie umów to ważna umiejętność podczas prowadzenia własnego biznesu. Istotne są nie tylko ustalenia słowne, ale przede wszystkim warunki zawarte w umowie handlowej. Pomożemy Ci zgodnie z prawem wynegocjować jak najlepsze warunki umowy oraz naniesiemy wypracowane punkty na oficjalny dokument obowiązujący obie strony.

  Na czym polegają negocjacje warunków umowy?

  Pertraktacje prowadzimy niemalże każdego dnia w życiu prywatnym i zawodowym. Negocjowanie umów w biznesie jest ich szczególnym rodzajem, ponieważ dotyczy spraw związanych z prowadzeniem przedsiębiorstwa. Celem podejmowanych działań są najczęściej korzyści finansowe.

  Każdy przedsiębiorca, który zdecydował się na prowadzenie własnego biznesu, powinien liczyć się z koniecznością odbywania rozmów biznesowych. Ich głównym celem jest zdobycie kontraktu lub klienta. Na etapie podpisywania dokumentów, warto skorzystać z profesjonalnego wsparcia prawniczego, aby wszystkie zapisy umowy były zgodne z prawem. Podczas negocjacji umów pod uwagę brane są:

  • wynagrodzenie,
  • uzgodnienie warunków współpracy,
  • ustalenie harmonogramu działań,
  • doprecyzowanie rodzaju, jakości oraz cen towarów lub usług.

  Przedmiotem negocjacji może być zarówno sprzedaż i wykonawstwo, jak i obsługa inwestycji czy przewóz. Profesjonalne przeprowadzenie pertraktacji jest szczególnie istotne w przypadku kwestii spornych, jednak warto po nie również sięgnąć podczas negocjowania warunków umowy przebiegających w przyjaznej atmosferze.

  Jak negocjować warunki umowy?

  Aby prężnie rozwijać swój biznes, należy nieustannie zabiegać o płynną współpracę z producentami, kontrahentami, dostawcami oraz klientami. Podczas negocjacji warunków umów warto pamiętać, aby zachować czujność i nie stać się obiektem manipulacji. Wojna na argumenty również nie wchodzi w grę, ponieważ celem obu stron powinno być zakończenie pertraktacji w zgodzie –  z obopólnymi korzyściami.

  Wypracowanie satysfakcjonującego porozumienia w atmosferze wzajemnego szacunku oraz w odniesieniu do obowiązującej literatury prawa to wyzwanie, z którego możemy Cię wyręczyć. Nasi prawnicy oraz radcy prawni posiadają niezbędne kompetencje i wiedzę w przedmiocie ustalanych zagadnień, dzięki czemu negocjowanie i podpisywanie umowy przebiegnie sprawniej.

  Negocjacje warunków umowy – kiedy warto skorzystać ze wsparcia prawnika?

  Pomoc w negocjowaniu umów to nieocenione wsparcie w każdej sytuacji. Dzięki umiejętnościom naszych wykwalifikowanych prawników osiągniesz zaplanowane cele biznesowe oraz pozostaniesz w dobrych stosunkach z kontrahentami, co jest istotnym elementem prowadzenia biznesu.

  Szeroka oferta naszych usług daje możliwość wypracowania dobrych kompromisów podczas negocjowania warunków wielu umów. Oferujemy pomoc prawną w zawieraniu umów, fuzjach i przejęciach, połączeniu, podziale lub przekształcaniu spółek, a także podczas procesu restrukturyzacji. Dodatkowo możemy udzielić Ci profesjonalnego wsparcia w zakresie prawa pracy oraz sporów z własnymi pracownikami.

  Nasza Kancelaria zajmuje się opiniowaniem i negocjowaniem wielu umów, w tym:

  • umowy o pracę,
  • umowy zlecenie,
  • umowy o dzieło,
  • umowy handlowej,
  • umowy sprzedaży,
  • umowy agencyjnej,
  • umowy o zachowaniu poufności,
  • umowy najmu lub dzierżawy,
  • umowy dostawy,
  • umowy licencyjnej,
  • umowy o przeniesieniu majątkowych praw autorskich,
  • umowy o użyczeniu.

  Doskonale wiemy, jak negocjować warunki umowy, ale służymy także pomocą w zakresie egzekwowania praw na mocy umów przed sądami. Dodatkowo zajmiemy się sporządzeniem niezbędnej dokumentacji. Sięgnij po profesjonalne wsparcie prawników podczas negocjowania i podpisywania umów oraz zyskaj pewność, że działasz zgodnie z obowiązującym prawem!

  BIURO W POZNANIU

  ul. Władysława Węgorka 20 lok. 05 60-318 Poznań

  TELEFON

  GODZINY PRACY

  poniedziałek - piątek: 8:00 - 16:00