Wniosek o wydanie zaświadczenia A1

Złożenie wniosku z zaświadczenie A1 – zapewniamy kompleksową pomoc

Pracownicy przemieszczający się zawodowo w obrębie Unii Europejskiej muszą posiadać zaświadczenie potwierdzające podleganie danemu systemowi zabezpieczenia społecznego. Kontakty z ZUS-em bywają skomplikowane i czasochłonne, a formalne wnioski trudne do wypełnienia. Mamy tego świadomość, dlatego, jako wyspecjalizowana w zakresie legalizacji zatrudnienia kancelaria rachunkowa, oferujemy kompleksową pomoc.

Zaświadczenie A1 – czym jest i jak je uzyskać?

Zaświadczenie A1 to dokument wydawany przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych i potwierdza podleganie polskiemu systemowi zabezpieczenia społecznego. Jest ono ważne dla osób pracujących poza granicami kraju lub wyjeżdżających w delegacje do:

Zaświadczenie A1 określa, że dany pracownik podlega polskim przepisom i posiada ubezpieczenie społeczne w Polsce, w związku z czym nie musi go posiadać w kraju, w którym aktualnie wykonuje obowiązki zawodowe.

Zaświadczenia A1 przysługują również obywatelom państwa trzecich, do których należą Ukraina, Rosja oraz Białoruś zatrudnianych przez polskie firmy. Aby je otrzymać, należy złożyć odpowiedni wniosek o wydanie zaświadczenia A1 do ZUS-u. Czas oczekiwania na wydanie decyzji uzależniony jest od indywidualnych kwestii.

Zaświadczenie A1 wydawane jest na wniosek pracownika lub pracodawcy.

Wniosek o zaświadczenie A1 – zrobimy to za Ciebie

Zaświadczenie A1 potwierdzające podleganie polskiemu systemowi zabezpieczenia społecznego przysługuje m.in.:

Pomożemy Ci w uzyskaniu stosownego zaświadczenia. Wiemy, że kontakty z urzędami dla wielu osób bywają stresujące, zdajemy sobie również sprawę z tego, że wielu osób nie ma czasu oraz możliwości na samodzielne zajmowanie się takimi kwestiami.

Oferujemy więc kompleksowe usługi, obejmujące specjalistyczne doradztwo oraz pomoc w skompletowaniu dokumentacji i wypełnieniu wniosku o zaświadczenie A1. Konieczne jest również złożenie dodatkowych załączników, takich jak druk US-54 czy formularz US-4. Pomagamy w poprawnym wypełnieniu ich, tak, by jak najszybciej otrzymać zaświadczenie.

W zwykłym trybie decyzja o jego przyznaniu wydawana jest w czasie ok. miesiąca. Jeśli jednak sprawa jest bardziej skomplikowana, okres ten może wydłużyć się nawet kilkukrotnie. 

international-tired-students--min

Poprawne i skrupulatne wypełnienie wniosku oraz dodanie do niego niezbędnych załączników znacząco zwiększa szanse na szybkie wydanie decyzji. Z tego względu warto powierzyć  to zadanie profesjonalistom, takim jak pracownicy naszej kancelarii. Mamy na swoim koncie wiele podobnych spraw zakończonych sukcesem. 

Potrzebujesz innej pomocy prawnej? Sprawdź takie usługi jak:

BIURO W POZNANIU

ul. Władysława Węgorka 20 lok. 05 60-318 Poznań

TELEFON

GODZINY PRACY

poniedziałek - piątek: 8:00 - 16:00