Przekształcenie działalności w spółkę

Przekształcenie jednoosobowej działalności w spółkę prawa handlowego – czy to możliwe?

Jednoosobowa działalność gospodarcza to jedna z najczęściej wybieranych form prowadzenia własnego biznesu. Nie ma w tym nic dziwnego, ponieważ pozwala na szybkie dopełnienie niezbędnych formalności i stanowi najtańsze rozwiązanie w porównaniu z innymi formami prawnymi.

Działalność prowadzona pod postacią spółki prawa handlowego wiąże się nie tylko z większą odpowiedzialnością, ale również z większymi kosztami i większą ilością formalności. Jednak wraz z rozwojem firmy wielu przedsiębiorców zaczyna zastanawiać się nad przekształceniem działalności w spółkę. Takie rozwiązanie niesie ze sobą wiele korzyści, a przekształcenie jednoosobowej działalności gospodarczej w spółkę z o.o. jest jak najbardziej możliwe. Kancelaria Pietkun udzieli Ci potrzebnego wsparcia na każdym etapie zmiany formy działalności.

Przekształcenie działalności w spółkę – jak to zrobić?

Istnieją 2 podstawowe sposoby na przekształcenie działalności. Zmiany tej można dokonać poprzez:

Przekształcenie działalności w spółkę z o.o. na podstawie art. 551 § 5 KSH wymaga dopełnienia szeregu formalności:

Działania te wymagają znajomości przepisów prawnych oraz biegłości w płynnym załatwianiu formalności. Nasi specjaliści z kancelarii Pietkun zadbają, aby Twoja firma jak najszybciej została przekształcona w spółkę, a Ty możesz skupić się na jej dalszym rozwoju.

Przekształcenie działalności w spółkę – czy warto?

Przekształcenie działalności w spółkę prawa handlowego ma wiele zalet, wśród których należy wymienić:

Jednocześnie warto jednak pamiętać, że przekształcenie działalności w spółkę i ograniczenie odpowiedzialności nie znajduje zastosowania dla zobowiązań zaciągniętych przez przedsiębiorcę przed zmianą formy działalności. Wobec zobowiązań z przeszłości przedsiębiorca odpowiada całym swoim majątkiem solidarnie ze spółką jeszcze przez 3 lata od dnia przekształcenia działalności w spółkę.

Jeśli planujesz przekształcenie działalności w spółkę lub dopiero rozważasz takie rozwiązanie, możesz skorzystać z profesjonalnego wsparcia naszych radców prawnych. Pomożemy znaleźć Ci najlepsze rozwiązanie i przyspieszymy wszystkie formalności.

POTRZEBUJESZ INNEJ POMOCY PRAWNEJ? SPRAWDŹ NASTĘPUJĄCE USŁUGI:

BIURO W POZNANIU

ul. Władysława Węgorka 20 lok. 05 60-318 Poznań

TELEFON

GODZINY PRACY

poniedziałek - piątek: 8:00 - 16:00