Księgowość dla przedszkoli i żłobków – dlaczego powierzyć ją profesjonalistom?

Prowadzenie żłobka lub przedszkola to poważne zadanie, które wbrew pozorom nie polega tylko na wychowaniu dzieci, wymyślaniu zabaw oraz dbaniu o bezpieczeństwo najmłodszych. Funkcja ta niesie ze sobą znacznie większą odpowiedzialność, która wiąże się z organizacją placówki – w tym z kwestiami księgowymi. Biuro rachunkowe Pietkun odciąży Cię w skomplikowanych formalnościach i księgowości. Dzięki temu my zajmiemy się umowami cywilnoprawnymi, interpretacją podatkową, rozliczaniem dotacji oraz innymi kwestiami związanymi z prowadzeniem księgowości przedszkoli i żłobków, a Ty skupisz się na zarządzaniu placówką.

Dotacje na przedszkole lub żłobek – jak pozyskać i rozliczyć?

Proces pozyskiwania dotacji na przedszkole lub żłobek związany jest z wieloma formalnościami oraz skomplikowaną dokumentacją, której wypełnienie może zająć Ci wiele godzin. Warto więc mieć profesjonalne wsparcie biura rachunkowego, które nie tylko pomoże Ci pozyskać dotacje na przedszkole lub żłobek, ale również zajmie się jej rozliczeniem.

Doskonale wiemy, jak olbrzymią rolę w edukacji najmłodszych odgrywa dodatkowe wsparcie finansowe w formie dotacji dla przedszkoli lub żłobków. Aby ułatwić Ci jej uzyskanie, zajmiemy się wypełnieniem potrzebnych formularzy oraz wspólnym przeanalizowaniem kwestii, które mogą wpłynąć na otrzymaną decyzję. Skorzystanie z dotacji na przedszkole lub żłobek wcale nie musi być trudne i stresujące. Wystarczy mieć przy sobie merytoryczne wsparcie.

Księgowość dla przedszkoli i żłobków obejmuje również usługę rozliczania uzyskanych dotacji. Ponieważ każda jednostka samorządu terytorialnego kieruje się własnymi wymogami, zajmiemy się korzystną interpretacją prawa. Nasi specjaliści doskonale odnajdują się w wymaganiach stawianych przed żłobkami i przedszkolami w Poznaniu i okolicach.

Prowadzenie księgowości przedszkoli i żłobków – co jeszcze możemy dla Ciebie zrobić?

Zdajemy sobie sprawę, że prowadzenie księgowości przedszkoli i żłobków to poważne zadanie, które wymaga ciągłej aktualizacji wiedzy oraz doświadczenia. Nasi specjaliści doskonale znają się na księgowości i obowiązujących normach prawnych, dlatego możemy zagwarantować Ci również:

  • wsparcie podczas postępowania kontrolnego – w przypadku kontroli zajmiemy się wyjaśnianiem nieścisłości, dowodząc, że dotacja została pozyskana i rozliczona we właściwy sposób,
  • bezpieczeństwo wrażliwych danych – pomożemy Ci wdrożyć Rozporządzenie o ochronie danych osobowych (RODO),
  • nieograniczony dostęp do księgowości żłobka lub przedszkola,
  • spokojne zarządzanie placówką.

Dołącz do grona naszych zadowolonych Klientów i przekonaj się, że księgowość dla przedszkoli i żłobków to nie czarna magia. Wspólnie rozwiążemy wszystkie zawiłe problemy natury prawno-podatkowej, a także dodamy wiatru w żagle zarządzanej placówce, by mogła dynamicznie się rozwijać i jak najlepiej służyć najmłodszym.


Skontaktuj się z nami:


Skontaktuj się z naszym biurem pod numerem telefonu
+48 518 607 207 lub adresem e-mail sekretariat@pietkunkancelaria.pl.
Odpowiemy najszybciej jak to możliwe.