Spółki z.o.o

Spółki z ograniczoną odpowiedzialnością – zakładanie, wady i zalety

Prowadzenie działalności gospodarczej pod postacią spółki z ograniczoną odpowiedzialnością ma wiele zalet. Nie dziwi więc fakt, że wielu przedsiębiorców zamiast jednoosobowej działalności gospodarczej decyduje się właśnie na to rozwiązanie. Kancelaria Pietkun wspiera swoich Klientów na każdym etapie prowadzenia spółki z o.o. – od jej założenia, przez prowadzenie do ewentualnej likwidacji. Nasi specjaliści wspierają swoich podopiecznych na gruncie prawnym, księgowym oraz podatkowym.

Spółka z o.o. – jak zarejestrować?

Zakładanie spółki z ograniczoną odpowiedzialnością wiąże się z wieloma formalnościami, których należy dopilnować. Samo podpisanie umowy spółki z o.o. następuje przed notariuszem i jest zawierane w formie aktu notarialnego. Rozwiązanie to wymaga perfekcyjnego przygotowania dokumentacji, w czym możemy Ci pomóc, aby Twoja działalność mogła zacząć działać jak najszybciej.

Bezpośrednio po podpisaniu umowy, należy uzyskać wpis do KRS, zarejestrować się jako płatnik VAT, uiścić podatek PCC oraz złożyć stosowną deklarację do urzędu skarbowego. Przy zakładaniu spółki z o.o. bardzo istotne są terminy, których należy przestrzegać podczas załatwiania formalności. Przy okazji warto również pamiętać o założeniu rachunku bankowego na dane spółki z o.o., co jest również istotnym krokiem.

Ile trwa rejestracja spółki z ograniczoną odpowiedzialnością?

Proces rejestracji spółki z o.o. może trwać od kilku dni do nawet kilkunastu tygodni. Aby maksymalnie skrócić czas oczekiwania, warto sięgnąć po pomoc specjalistów, którzy stanowią nieocenione wsparcie podczas przygotowywania dokumentów. Kancelaria Pietkun w Poznaniu pomoże Ci załatwić niezbędne formalności w kilka dni. Warto jednak pamiętać, że na ostateczny czas oczekiwania duży wpływ ma ilość wniosków, nad którymi pracują akurat poszczególne urzędy.

Osoba, która decyduje się na założenie spółki z o.o. zamiast jednoosobowej działalności gospodarczej, musi się również liczyć z koniecznością wniesienia wkładu własnego w wysokości 5 tys. złotych.

Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością – pełna księgowość

Jednym z najważniejszych elementów prowadzenia spółki z o.o. jest obowiązek prowadzenia pełnej księgowości. Przygotowywanie pełnych ksiąg handlowych wymaga nie tylko wiedzy, ale również wiele skrupulatności i ciągłego dokształcania, co wynika ze zmieniających się przepisów prawnych. To właśnie dlatego właściciele spółek z ograniczoną odpowiedzialnością decydują się na oddanie księgowości w ręce naszych profesjonalistów.

Korzystanie z usług zewnętrznego biura rachunkowego ma wiele zalet. Najważniejszą z nich jest precyzyjnie przedstawiony przekrój sytuacji finansowej spółki z o.o., co ułatwia podejmowanie rozważnych kroków biznesowych. Warto więc zainwestować w sprawdzone usługi księgowe i czuć się pewnie w prowadzonym biznesie. Specjaliści z kancelarii Pietkun udzielą Ci nie tylko wsparcia księgowego, ale również prawnego i podatkowego. Takie zaplecze merytoryczne to wiatr w żagle dla początkujących przedsiębiorców!

POTRZEBUJESZ INNEJ POMOCY PRAWNEJ? SPRAWDŹ NASTĘPUJĄCE USŁUGI:

BIURO W POZNANIU

ul. Władysława Węgorka 20 lok. 05 60-318 Poznań

TELEFON

GODZINY PRACY

poniedziałek - piątek: 8:00 - 16:00