Usługi BDO

Usługi BDO - najlepsza oferta dla firm

Liczne nieprawidłowości w sektorze gospodarowania odpadami doprowadziły do stworzenia przez Ministerstwo Środowiska BDO, czyli bazy danych o produktach i opakowaniach oraz gospodarce odpadami. Rejestracja w BDO jest obowiązkiem wielu przedsiębiorców. Jeśli nie wiesz, czy Twoim również lub masz problem z dopełnieniem formalności, skorzystaj z naszych usług.

Ochrona środowiska priorytetem w XXI wieku

Szybki rozwój infrastruktury i gospodarki wiąże się z dużą ingerencją w środowisko naturalne. Zanieczyszczenie powietrza, wód oraz gleby jest bardzo niebezpieczne, a w wielu przypadkach również nieodwracalne, dlatego wciąż powstają przepisy i dyrektywy, które mają na celu ochronę środowiska. Działania proekologiczne odbywają się na szczeblu samorządowym oraz centralnym, istnieje również wiele dyrektyw międzynarodowych (m.in. unijnych). Mimo że są one ważne i konieczne, regulujące je przepisy bywają zawiłe i trudne do zinterpretowania.

Wielu przedsiębiorców ma problem z określeniem, czy ich działalność wymaga rejestracji w BDO. Nie wiedzą też, jakie obowiązki muszą w związku z tym wypełnić, jakich terminów powinni dotrzymać i gdzie zasięgnąć profesjonalnej porady.

W Pietkun Kancelarii Rachunkowej staramy się rozwiać wszystkie te wątpliwości, doradzić i pomóc w dopełnieniu wszelkich formalności. Posiadamy duże doświadczenie w zakresie prawa ochrony środowiska i ułatwimy załatwienie kwestii związanych z Bazą danych o produktach i opakowaniach oraz gospodarce odpadami. 

Czym jest i jak funkcjonuje BDO?

Podstawę prawną stanowi tutaj art. 82 ust. 1 ustawy o odpadach. BDO to specjalny system teleinformatyczny – Baza danych o przedsiębiorstwach gospodarujących odpadami oraz wytwarzających opakowania i produkty w opakowaniach jednorazowego użytku. Dzięki niemu możliwa jest ewidencja podmiotów wytwarzających odpady i kontrola nad ich utylizacją. 

Niestety, to które firmy powinny dokonać wpisu w rejestrze BDO, a których ten obowiązek nie dotyczy dla wielu przedsiębiorców jest zawiłe. W razie wystąpienia wątpliwości lub problemów natury formalnej, najlepiej skorzystać z pomocy specjalistów.

W  Pietkun Kancelarii Rachunkowej wychodzimy naprzeciw potrzebom przedsiębiorców, oferując profesjonalne doradztwo oraz kompleksowe usługi BDO.

BDO – wpisy do rejestru, sprawozdania i pozostałe usługi

Regulacje prawne mające na celu ochronę środowiska są bez wątpienia ważne i potrzebne, jednak dla wielu przedsiębiorców stanowią źródło problemów. Przepisy bywają bardzo skomplikowane, natomiast brak dokonania wpisu do BDO zagrożony jest karą sięgającą nawet miliona złotych. Jest to więc ogromne ryzyko – sposobem na zminimalizowanie go bez wątpienia jest oddanie sprawy w ręce profesjonalistów.

Nasza kancelaria ma duże doświadczenie w prowadzeniu tego typu spraw. Proponujemy Klientom m.in.:

Rozpoczynając współpracę dokładnie analizujemy przypadek każdego Klienta i dobieramy najkorzystniejszy dla niego zakres usług. Dzięki nam ryzyko pomyłki zmniejsza się do minimum, a przedsiębiorcy zyskują pewność, że działają zgodnie z obowiązującymi przepisami. 

Pietkun Kancelaria Rachunkowa – wybierz sprawdzone rozwiązanie

Jesteśmy grupą specjalistów, którzy każdego dnia pomagają Klientom w kwestiach finansowych, rachunkowych i prawnych. Posiadamy dziesięcioletnie doświadczenie i stale podnosimy swoje kompetencje, by sprostać każdemu powierzonemu nam zadaniu. W ciągu ostatniej dekady zdobyliśmy niezachwianą pozycję na rynku, prestiż oraz zaufanie Klientów. Z pewnością pomożemy również Tobie.

BIURO W POZNANIU

ul. Władysława Węgorka 20 lok. 05 60-318 Poznań

TELEFON

GODZINY PRACY

poniedziałek - piątek: 8:00 - 16:00