Operaty wodnoprawne

Operaty wodnoprawne

Operat wodnoprawny to jeden z najważniejszych dokumentów, niezbędnych w procesie ubiegania się o wydanie pozwolenia wodnoprawnego. Musi on zawierać wszystkie z góry określone elementy oraz uzasadnienie potrzeb przedsiębiorcy, który zamierza w przyszłości wykorzystywać zbiorniki wodne. Nasza kancelaria pomaga w zgromadzeniu niezbędnej dokumentacji oraz uzyskaniu pozwolenia wodnoprawnego.

Operat wodnoprawny – od kogo jest wymagany?

Dokument ten jest niezbędny dla każdego przedsiębiorcy, starającego się o otrzymanie pozwolenia wodnoprawnego. Konieczne jest jego uzyskanie jeszcze przed rozpoczęciem inwestycji. 

Operat wodnoprawny można otrzymać w wielu firmach, zajmujących się hydrogeologią oraz doradztwem w zakresie ochrony środowiska. Warto jednak wybierać te, które cieszą się renomą oraz pozytywnymi opiniami Klientów, tak jak nasza Pietkun Kancelaria Rachunkowa. Od 10 lat pomagamy przedsiębiorcom oraz klientom indywidualnym w rozwiązywaniu różnych problemów natury prawnej, w tym dotyczących prawa ochrony środowiska.  

Korzystając z naszych usług, oszczędzasz czas i zyskujesz pewność, że wszystkie formalności zostaną załatwione zgodnie z obowiązującymi przepisami.

Operat wodnoprawny  – co powinien zawierać?

Dokument ten składa się z części opisowej oraz części graficznej. W części opisowej muszą znajdować się informacje szczegółowo przedstawiające daną inwestycję, zakres korzystania z wód, cel ich użytkowania czy opis możliwego wpływu planowanej działalności na środowisko wodne. Część graficzna powinna natomiast zawierać takie elementy jak: plany urządzeń wodnych, które mają się znaleźć na danym terenie, określenie ich umiejscowienia oraz zasięg oddziaływania.

Wszelkie elementy części opisowej oraz graficznej operatów wodnoprawnych zostały szczegółowo określone w ustawie Prawo wodne. 

Jakie dokumenty są niezbędne do otrzymania pozwolenia wodnoprawnego?

Przedsiębiorcy starający się o otrzymanie tego pozwolenia, muszą liczyć się z koniecznością skompletowania pełnej dokumentacji. Konieczne jest posiadanie m.in.:

  • wniosku o wydanie operatu wodnoprawnego,
  • opisu planowanej działalności lub inwestycji,
  • informacji o miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego,
  • dokumentacji dotyczącej aktualnej sytuacji hydrologicznej danego terenu,
  • informacji dotyczącej warunków zabudowy,
  • oceny wodnoprawnej.

 

Konieczne jest również uiszczenie opłaty administracyjnej oraz dodanie pokwitowania do  dokumentacji. W związku z tym, że skompletowanie całej niezbędnej bazy danych jest trudne i czasochłonne, wielu przedsiębiorców decyduje się na przekazanie tego obowiązku specjalistom. W tym celu konieczne jest ustanowienie pełnomocnictwa administracyjnego.

Jeśli boisz się pomyłki lub nie chcesz tracić czasu na dopełnianie formalności, możesz przekazać je naszej kancelarii. Decydując się na nasze usługi otrzymasz operat wodnoprawny szybko i bezproblemowo, a Twoja firma zyska możliwość rozwoju.

Sprawdź usługi naszej kancelarii prawnej w kwestiach pozwoleń wodnoprawnych oraz przygotowywania sprawozdań w systemie BDO.

Sukcesja majątkowa  – oferujemy profesjonalną pomoc

Nasza kancelaria działa już od 10 lat. W tym czasie zdobyliśmy doświadczenie niezbędne do rozwiązywania różnorodnych, często trudnych spraw z zakresu finansów, podatków oraz prawa. Pomagamy Klientom w sporządzeniu operatów oraz uzyskaniu pozwoleń wodnoprawnych.

Ze względu na lokalizację oferujemy uzyskanie pozwoleń wodnoprawnych w Poznaniu, możliwa jest jednak również konsultacja oraz współpraca online.

Cieszymy się ugruntowaną pozycją na rynku oraz zaufaniem Klientów. Jeśli jesteś przedsiębiorcą i starasz się o uzyskanie pozwolenia wodnoprawnego, skorzystaj z naszych usług.

BIURO W POZNANIU

ul. Władysława Węgorka 20 lok. 05 60-318 Poznań

TELEFON

GODZINY PRACY

poniedziałek - piątek: 8:00 - 16:00