Weryfikacja umów pod kątem ryzyka

Weryfikacja umów pod kątem ryzyka - zabezpiecz swój biznes przed niechcianymi komplikacjami

Weryfikacja umów pod kątem ryzyka to ważne zadanie, którego nie powinno się pomijać przed przystąpieniem do podpisania dokumentów. Czynność ta powinna obejmować zwłaszcza rozbudowane zapisy, które nie są dla Ciebie do końca zrozumiałe. Nie jest tajemnicą, że podpisana umowa bez znajomości jej treści może sprowadzić negatywne konsekwencje na Ciebie i Twoją firmę. Warto więc sięgnąć po profesjonalne wsparcie radcy prawnego, który zajmie się weryfikacją umowy i oceną ryzyka.

Weryfikacja umowy pod kątem ryzyka - co należy wziąć pod uwagę?

Opiniowanie umów pod kątem ryzyka to jeden z najważniejszych elementów działalności naszej Kancelarii. Podczas sprawdzania lub przygotowywania umowy, analizujemy dokładnie dwa ważne aspekty: przyjęte przez Twoją firmę założenia, jak i zadbanie o dobre zabezpieczenie Twoich interesów.

Co istotne, zwracamy szczególną uwagę na niekorzystne zapisy, które niosą ze sobą ryzyko dla Twojej działalności. Doprecyzowanie postanowień umowy jeszcze przed jej podpisaniem pozwala uniknąć wielu problemów i nieprzyjemności wynikających z konsekwencji zawartych w umowie.

Ocena ryzyka – w czym możemy Ci pomóc?

Nasza wykwalifikowana kadra prawników i radców prawnych może zagwarantować Ci wsparcie w weryfikacji umów pod kątem ryzyka oraz negocjacji ewentualnych zmian. Zajmujemy się każdym typem umowy, bez względu na przedmiot, którego dotyczy. W ramach współpracy możemy zagwarantować:

  • weryfikację umowy i ocenę ryzyka,
  • samodzielne sporządzenie umowy dopasowanej do indywidualnych potrzeb Twojego biznesu oraz chroniącej interesy firmy,
  • opiniowanie gotowych wzorów umów z wykazaniem potencjalnego niebezpieczeństwa,
  • propozycje zmian w umowie, które stanowią zabezpieczenie dla Klienta,
  • doradztwo w zakresie wyboru właściwej formy umowy ze wskazaniem, jaka umowa będzie odpowiednia dla zobowiązania, którego chcesz się podjąć,
  • negocjowanie warunków umów.

Jako Kancelaria z wieloletnim doświadczeniem zajmujemy się weryfikacją umów pod kątem ryzyka zawieranych przez jednoosobową działalność gospodarczą, spółki, instytucje, jak i osoby prywatne. Bez względu na Twój status możesz mieć pewność, że do każdej sprawy podchodzimy w pełni indywidualnie.

Weryfikacja umowy pod kątem ryzyka – co możesz zyskać?

Wsparcie prawne w zakresie oceny ryzyka ma wiele zalet, które jednocześnie stanowią ważne zabezpieczenie dla Twojego biznesu. Naszym najważniejszym celem jest przedstawienie Klientowi najistotniejszych korzyści oraz konsekwencji wynikających z podpisania umowy. Dzięki temu do zawierania kontraktów podchodzisz w pełni świadomie. Skonsultowanie umowy z prawnikiem przed jej podpisaniem stwarza też dodatkową przestrzeń do negocjacji i wypracowania kompromisu optymalnego dla obu stron.

Weryfikacja umów pod kątem ryzyka to usługa szczególnie istotna dla firm zawierających skomplikowane kontrakty. Można z niej również skorzystać podczas podpisywania krótkich umów, w których zastosowano niezrozumiały dla Ciebie język. Jednocześnie opiniowanie umów pozwala zabezpieczyć interesy Twojego przedsiębiorstwa.

Zlecając nam zaopiniowanie umowy przed jej podpisaniem, możesz łatwo realizować założenia i cele swojej firmy, a jednocześnie unikać blokujących Twoje działania wątpliwości i niedomówień. Jako prawnicy z wieloletnim doświadczeniem dołożymy wszelkich starań, aby przygotowane postanowienia umowy były spójne i proste, aby nie budziły wątpliwości podczas interpretacji zapisów w przyszłości. Serdecznie zapraszamy do skorzystania z usług naszej Kancelarii z Poznania. Na specjalne życzenie Klienta możemy również zaoferować dowolną formę współpracy zdalnej.

BIURO W POZNANIU

ul. Władysława Węgorka 20 lok. 05 60-318 Poznań

TELEFON

GODZINY PRACY

poniedziałek - piątek: 8:00 - 16:00