Pomoc w zakresie kontroli podatkowej

Profesjonalna pomoc w zakresie kontroli podatkowej

Otrzymanie zawiadomienia o tym, że firmę czeka kontrola podatkowa u wielu przedsiębiorców wywołuje strach i bezradność. Nie ma w tym niczego dziwnego – polskie prawo podatkowe jest bardzo skomplikowane, a wielu podatników nie rozumie obowiązujących przepisów. Nasza kancelaria oferuje profesjonalną pomoc, dzięki której kontrola podatkowa przestanie spędzać sen z powiek.

Wszczęcie kontroli podatkowej – jak wygląda?

Kontrola podatkowa przeprowadzana jest przez organy podatkowe I instancji, do których należą m.in. Naczelnik Urzędu Skarbowego oraz Dyrektor Izby Skarbowej, a czas jej trwania ograniczony jest przez art. 55 ustawy Prawo przedsiębiorców.

W większości przypadków urząd skarbowy zobowiązany jest do poinformowania podatnika o chęci przeprowadzenia kontroli podatkowej pisemnie, z zachowaniem wszelkich wytycznych zawartych w Ordynacji podatkowej. Po otrzymaniu takiego pisma, należy sprawdzić, czy posiada ono wszystkie niezbędne elementy, takie jak:

 

 • dane podmiotu dotyczącego kontroli podatkowej,
 •   oznaczenie organu wszczynającego kontrolę podatkową oraz dokładną datę i miejsce,
 • określenie zakresu kontroli,
 • pouczenie o prawie do złożenia korekty deklaracji podatkowych za okres, który podlega kontroli.

Po zweryfikowaniu pisma o zamiarze wszczęcia kontroli, konieczne jest przygotowanie odpowiedniej dokumentacji. Dla wielu osób jest to kłopotliwe i czasochłonne, na szczęście można zlecić to zadanie specjalistom.

Kontrola podatkowa – zadbamy o wszystko

Pietkun Kancelaria Rachunkowa specjalizuje się w prawie podatkowym oraz pomocy przy kontroli podatkowej. Posiadamy wieloletnie doświadczenie, które pozwala nam przeprowadzić Klienta przez cały proces celem doprowadzenia do pomyślnego zakończenia kontroli podatkowej. Cechujemy się skrupulatnością oraz dyskrecją. Dzięki nam Klient może pozbyć się stresu i zająć prowadzeniem własnego biznesu.

Oferujemy pomoc zarówno w przypadku kontroli podatkowej osoby fizycznej, jak i przedsiębiorstwa oraz polskich i zagranicznych spółek. 

Korzystając z naszych usług Klient zyskuje czas, spokój i pewność, że sprawa znajduje się w najlepszych rękach. O naszym prestiżu i renomie świadczy nie tylko wieloletnie doświadczenie i pozycja na rynku, ale przede wszystkich opinie wielu zadowolonych Klientów, którzy dzięki nam uwierzyli, że kontrola podatkowa nie musi wiązać się ze stresem i nieprzyjemnymi konsekwencjami. 

Kontrola podatkowa – kompleksowe usługi

Nasze Pietkun Kancelaria Rachunkowa świadczy profesjonalne usługi w zakresie doradztwa podatkowego oraz pomocy w czasie kontroli podatkowej. Oferujemy:

 • indywidualne podejście do każdego Klienta, wyjaśnienie specyfiki kontroli podatkowej, uprawnień kontrolera, praw podatnika itp.,
 • weryfikację oraz przygotowanie niezbędnych dokumentów (ksiąg podatkowych, ewidencji, faktur za zakupy wliczone w koszt uzyskania przychodu, umów itp.),
 • przeanalizowanie poprawności zebranej dokumentacji,
 • obranie odpowiedniej strategii,
 • złożenie sprzeciwu w razie potrzeby,
 • reprezentowanie Klienta na każdym etapie postępowania,
 • złożenie korekty podatkowej.

Zdecydowaną większość prowadzonych przez nas spraw wieńczy satysfakcjonujące Klientów zakończenie kontroli skarbowej, które nie naraża ich na straty finansowe i pozwala na dalsze rozwijanie biznesu.

Każdy przypadek rozpatrujemy indywidualnie, opracowując najlepszą strategię. Oferujemy również profesjonalną optymalizację podatkową, mającą na celu maksymalizowanie korzyści przy jednoczesnym minimalizowaniu kosztów.

Potrzebujesz innej pomocy prawnej? Sprawdź takie usługi jak:

BIURO W POZNANIU

ul. Władysława Węgorka 20 lok. 05 60-318 Poznań

TELEFON

GODZINY PRACY

poniedziałek - piątek: 8:00 - 16:00