Audyty podatkowe – sprawdź, czy Twoja firma właściwie odprowadza podatki

Audyt podatkowy to szereg działań, pozwalających na kompleksową weryfikację ksiąg handlowych danej firmy, sprawdzenie ich zgodności z obowiązującymi zapisami prawa podatkowego i przygotowanie na ewentualną kontrolę skarbową. Profesjonalne działanie w tym zakresie pozwoli na uniknięcie wielu niechcianych konsekwencji. Warto więc powierzyć je naszej kancelarii rachunkowej.

Cel audytu podatkowego i płynące z niego korzyści

Prawo podatkowe to dla wielu przedsiębiorców zawiłe i bardzo skomplikowane kwestie. Wiąże się z nim jednak spora odpowiedzialność, a niedopełnienie w terminie obowiązku podatkowego może nieść ze sobą bardzo duże konsekwencje finansowe. Celem audytu jest dokładne sprawdzenie rozliczeń dokonywanych przez przedsiębiorcę, a także wskazania ewentualnych nieprawidłowości lub tzw. obszarów ryzyka. Jeśli pojawiają się błędy, konieczne jest jak najszybsze wyeliminowanie ich. Kolejną zaletą płynącą z przeprowadzenia audytu podatkowego jest znalezienie obszarów nadających się do optymalizacji podatkowej oraz możliwość wdrożenia oszczędności podatkowych.

Audyt finansowy i podatkowy może dotyczyć zarówno bieżących jak i przyszłych rozliczeń i dostarczyć szeregu ważnych informacji. W czasie jego przeprowadzania konieczne jest szczegółowe zweryfikowanie dokumentacji źródłowej danego przedsiębiorstwa.

 Powierz audyt podatkowy swojej firmy profesjonalistom

Nasza kancelaria rachunkowa współpracuje z wieloma firmami, przeprowadzając kompleksowe audytu podatkowe. W zakresie naszych działań znajduje się m.in.:

  • szczegółowa kontrola ksiąg handlowych oraz sprawdzenie ich zgodności z aktualnym stanem prawnym,
  • wykrycie nieprawidłowości oraz działanie w celu ich zlikwidowania,
  • ocena obszarów ryzyka,
  • stworzenie raportu na podstawie audytu podatkowego – jest to dokument pozostający do wglądu wyłącznie zleceniodawcy,
  • omówienie ze zleceniodawcą wszystkich wzbudzających wątpliwość kwestii,
  • wprowadzenie zmian korzystnych dla przedsiębiorcy, pozwalających mu na poczynienie oszczędności.

Przeprowadzany przez nas audyt podatkowy może dotyczyć ogółu odprowadzanych przez firmę podatków lub tylko niektórych z nich np. wyłącznie podatku dochodowego, lokalnego, akcyzowego czy podatków od usług i towarów. Celem audytu jest potwierdzenie legalności oraz całkowitej zgodności z prawem wszelkich działań przedsiębiorstwa w zakresie składania deklaracji oraz odprowadzania podatków. Jest to jeden z najskuteczniejszych sposobów na zwiększenie bezpieczeństwa prawnego i finansowego firmy. Ze względu na to warto wybrać specjalistów, którzy dokładnie i szczegółowo przeprowadzą weryfikację.

Nasza kancelaria przeprowadza audyty podatkowe zarówno niewielkich, jak i dużych firm. Wyróżniamy się dokładności, terminowością oraz doskonałą znajomością prawa podatkowego. Zadowolenie klientów jest dla nas priorytetem. 

 


Skontaktuj się z nami:


Skontaktuj się z naszym biurem pod numerem telefonu
+48 518 607 207 lub adresem e-mail sekretariat@pietkunkancelaria.pl.
Odpowiemy najszybciej jak to możliwe.