Sukcesja majątku

Sukcesja majątkowa – ułatwiamy przekazanie majątku

Bezpieczna sukcesja majątkowa to niezwykle ważna kwestia zarówno dla osób fizycznych, jak i przedsiębiorców. Oferujemy specjalistyczną pomoc w zaplanowaniu sukcesji majątku oraz zabezpieczenie go na wypadek śmierci spadkodawcy. Wyróżniamy się wieloletnim doświadczeniem i zaufaniem zadowolonych Klientów. Ty również możesz dołączyć do ich grona.

Co to jest sukcesja majątkowa?

Pod tym pojęciem kryje się przekazywanie aktywów i pasywów majątkowych pomiędzy pokoleniami. Wyróżniamy dwa rodzaje sukcesji – w rodzinie oraz w biznesie. Każda z nich ma jednak ten sam cel – zabezpieczenie i przekazanie konkretnym osobom majątku oraz praw na wypadek śmierci nestora.

Troska o przyszłość najbliższych, a także zadbanie o prawidłowe funkcjonowanie firmy  to bardzo ważne tematy, którym warto poświęcić czas. Na sukcesję majątku należy spojrzeć przez pryzmat aktualnie obowiązujących przepisów prawa podatkowego oraz spadkowego, a w niektórych przypadkach również  gospodarczego i handlowego. Wiele osób nie ma jednak odpowiedniej wiedzy, by to zrobić i nie potrafi przewidzieć dalekosiężnych konsekwencji swoich decyzji. W takiej sytuacji warto skorzystać z pomocy specjalistów.

W naszej kancelarii doradzamy i pomagamy w przeprowadzeniu wszelkich procedur zarówno klientom indywidualnym, jak i osobom prowadzącym działalność gospodarczą. Naszym celem jest zabezpieczenie majątku Klientów, a także ochrona przedsiębiorstwa i zapewnienie ciągłości jego funkcjonowania na wypadek śmierci. 

Sukcesja majątkowa – dlaczego warto o nią zadbać?

Nagła śmierć spadkodawcy często wywołuje liczne problemy z podziałem majątku, a sprawy sądowe wielokrotnie ciągną się latami. W przypadku dziedziczenia przedsiębiorstwa lub udziałów w nim może to być bardzo kłopotliwa sytuacja, utrudniająca nie tylko rozwój, ale również dalsze funkcjonowanie firmy. Często jest to przyczyną poważnych problemów finansowych przedsiębiorstwa, które z powodu nieuregulowanych kwestii spadkowych nie może realizować założonych wcześniej celów biznesowych.

Aby uniknąć tego typu sytuacji, najlepiej wcześniej się zabezpieczyć i uregulować sprawy sukcesji majątkowej. Takie działanie zapewni spadkodawcy spokój i pewność, że bliskie osoby zostały właściwie zabezpieczone na przyszłość.

Sukcesja majątkowa  – oferujemy profesjonalną pomoc

Nasza kancelaria zajmie się nie tylko stworzeniem profesjonalnego testamentu, ale również najkorzystniejszego dla Klienta planu sukcesji, uwzględniającego wszystkie indywidualne czynniki.

W pracy zawsze kierujemy się dobrem Klienta oraz możliwością osiągnięcia przez niego maksymalnych korzyści. Nie działamy schematycznie – każdą sprawę rozpatrujemy dokładnie i szczegółowo.

Wieloletnia praktyka daje nam wiedzę, że nawet najlepiej stworzony plan sukcesji majątkowej wraz z upływem czasu może wymagać aktualizacji oraz pewnych modyfikacji, np. na skutek zmiany sytuacji prawnej lub majątkowej któregoś z członków rodziny czy wspólników. W związku z tym oferujemy również profesjonalne audyty, mające na celu sprawdzenie, czy obrane w przeszłości rozwiązania nadal są korzystne.

Pietkun Kancelaria Rachunkowa – usługi na najwyższym poziomie

Przygotowywany przez nas plan sukcesji majątkowej jest dopasowany zarówno do specyfiki sukcesji rodzinnej, jak i biznesowej. Indywidualnie rozpatrujemy każdy przypadek. Oferujemy profesjonalną pomoc m.in.:

Gwarantujemy pełną dyskrecję oraz troskę o interesy każdego Klienta. Posiadamy 10- letnie doświadczenie na rynku, a nasz zespół tworzą wykwalifikowani specjaliści.

Jeśli potrzebujesz pomocy lub chcesz zasięgnąć rady w kwestii sukcesji majątkowej, nie czekaj – skontaktuj się z nami. Wspólnie znajdziemy najlepsze rozwiązanie. 

Prawo ochrony środowiska – dlaczego warto skorzystać z naszych usług?

Nasz kancelaria istnieje na rynku od 10 lat. Był to czas wytężonej pracy, zdobywania doświadczenia i zaufania Klientów. Nasz zespół tworzą najlepsi specjaliści w zakresie prawa, podatków oraz finansów. Współpracujemy zarówno z osobami prywatnymi, jak i małymi przedsiębiorcami oraz dużymi firmami. Od dekady każdego dnia dokładamy starań, by skutecznie rozwiązywać problemy natury prawnej i podatkowej, które stają na drodze naszych Klientów. Mamy na koncie wiele zakończonych sukcesem spraw.

Zdobyliśmy renomę i zadowolenie Klientów, którzy chętnie do nas wracają i polecają naszą kancelarię innym. Z chęcią pomożemy również Tobie.

BIURO W POZNANIU

ul. Władysława Węgorka 20 lok. 05 60-318 Poznań

TELEFON

GODZINY PRACY

poniedziałek - piątek: 8:00 - 16:00