Procedura należytej staranności VAT

Procedura należytej staranności VAT – zadbaj o wiarygodność podatkową

Zachowanie należytej staranności podczas zawierania transakcji z kontrahentami stanowi podstawę do odliczenia przez przedsiębiorcę podatku VAT. Niestety kolejne zmiany prawne powodują, że udowodnienie jej jest coraz bardziej skomplikowane. Naszym klientom oferujemy profesjonalnie przygotowane wzory procedury należytej staranności VAT, które ułatwią to zadanie.

Na czym polega procedura należytej staranności VAT?

Urząd Skarbowy ma prawo do zakwestionowania możliwości odliczenia VAT-u w sytuacji, gdy podejrzewa wystąpienie oszustwa podatkowego. Niestety często okazuje się, że takie przypuszczenia dotyczą podatników, którzy nie mają świadomości udziału w przestępstwie. Postępowanie to nazywane jest karuzelą podatkową i może doprowadzić niewinne osoby do bardzo poważnych problemów finansowych, a nawet konieczności ogłoszenia upadłości.

Aby temu zapobiec, warto posiadać odpowiednie zabezpieczenie. Jest nim procedura należytej staranności VAT. Jest to potwierdzenie, że podatnik przed dokonaniem transakcji w wyczerpujący sposób zweryfikował swojego kontrahenta, a niejednokrotnie również jedyna i najskuteczniejsza metoda obrony przed zarzutami urzędu skarbowego. Taką profesjonalnie przygotowaną, opartą na wydanej przez Ministerstwo Finansów metodyce procedurę należytej staranności VAT zamówią Państwo w naszej kancelarii. Jest to dokument potwierdzający uczciwość przedsiębiorcy i znacząco zwiększający jego wiarygodność w oczach urzędu skarbowego.

Procedura należytej staranności VAT – wzór dla naszych klientów

Samodzielne wykazanie należytej staranności VAT jest bardzo trudne, a wielu specjalistów w zakresie prawa podatkowego twierdzi nawet, że niemożliwe. Z tego względu tak ważne jest profesjonalne wsparcie, oferowane przez naszą kancelarię.

Prawidłowo sporządzona procedura należytej staranności VAT powinna zwierać informacje o sposobie weryfikacji nowego lub dotychczasowego kontrahenta oraz procedury wdrażane w sytuacji, gdy wzbudza on jakieś wątpliwości lub jawnie nie spełnia kryteriów przedstawionych we wspomnianej wcześniej metodyce. Konieczne jest również wskazanie osoby odpowiedzialnej za przeprowadzenie lub zerwanie danej transakcji. Celem tego działania jest przekonanie urzędu skarbowego, że nawet jeśli przedsiębiorca nieświadomie stał się uczestnikiem przestępstwa podatkowego, dokonał wszelkich starań, by tego uniknąć.

Aby maksymalnie ułatwić klientom przeprowadzenie tego procesu, oferujemy profesjonalnie przygotowaną, skuteczną i wielokrotnie sprawdzoną procedurę należytej staranności VAT. Znajdują się w niej czytelne instrukcje postępowania, gotowe dokumenty, które należy uzupełnić oraz listy zadań do wykonania dla konkretnych pracowników firmy. Oczywiście wszystko to poprzedzone jest wnikliwym wywiadem i analizą uzyskanych danych.

Każdy z naszych klientów może liczyć na indywidualne podejście oraz w pełni profesjonalne doradztwo, ponieważ pomyślność Państwa biznesów jest dla nas najważniejsza. 

POTRZEBUJESZ INNEJ POMOCY PRAWNEJ? SPRAWDŹ NASTĘPUJĄCE USŁUGI:

BIURO W POZNANIU

Przykłul. Władysława Węgorka 20 lok. 05 60-318 Poznań

TELEFON

GODZINY PRACY

poniedziałek - piątek: 8:00 - 16:00