Księgowość dla Uber, Bolt, Free Now

Księgowość dla kierowców Uber, Bolt i Free Now

Praca kierowcy firmy Uber, Bolt czy Free Now bywa mocno nieprzewidywalna. Jednego dnia kursujesz bez ustanku, co ma miejsce zwłaszcza w weekendy, a innego oczekujesz z wytęsknieniem na zlecenie. Tymczasem każdy kurs oznacza dla kierowcy Uber, Bolt lub Free Now zysk, który zgodnie z obowiązującym prawem należy udokumentować fakturą sprzedażową. Zdarza się, że w intensywne dni nie ma na to czasu, dlatego warto zdecydować się na profesjonalne usługi księgowe. Nasi specjaliści zadbają, aby Twoja działalność była w pełni udokumentowana i legalna, dzięki czemu możesz spokojnie skupić się na pracy.

Tania księgowość dla kierowców Uber, Bolt, Free Now

Każdy kurs realizowany przez kierowcę Uber, Bolt i Free Now musi być udokumentowany osobną fakturą sprzedażową. Oznacza to, że kierowca obsługujący te aplikacje powinien wystawiać nawet kilkaset faktur miesięcznie. Dodatkowo każda z nich powinna być oddzielnie zaksięgowana. Trudno wyobrazić sobie kierowcę, który na bieżąco fakturuje wszystkie swoje kursy. Właśnie dlatego warto zdecydować się na usługę księgowości dla Uber, Bolt i Free Now. Dzięki temu Ty skupiasz się na drodze i bezpieczeństwie swoich pasażerów, a my załatwiamy za Ciebie formalności.

Księgowość dla Uber, Bolt i Free Now – dlaczego warto?

Obowiązek prowadzenia księgowości dotyczy każdego przedsiębiorcę, niezależnie od tego, czy dopiero rozpoczynasz swoją współpracę z nowoczesnymi aplikacjami, czy posiadasz już własną flotę aut. Aby uniknąć uciążliwego i czasochłonnego fakturowania kursów, możesz przekazać ten obowiązek profesjonalnym księgowym. Nasze biuro rachunkowe obsługuje kierowców Uber, Bolt i Free Now. Skorzystanie z naszych usług oznacza dla Ciebie szereg korzyści:

Nieustannie wspieramy naszych Klientów w rozwijaniu potencjału własnej działalności i przystosowywania jej do dynamicznych zmian legislacyjnych i gospodarczych. Takie działanie przynosi firmom wiele zysków i satysfakcji, co mogą potwierdzić nasi zadowoleni partnerzy.

Księgowość dla Uber, Bolt i Free Now to usługa, którą stworzyliśmy w odpowiedzi na zwiększone zainteresowanie nowoczesną księgowością. Dzięki temu podążamy z duchem czasu i możemy wspierać naszych Klientów we wszystkich podejmowanych przez nich działaniach.

Uber – podatki i dokumenty księgowe

Wielu osobom chcącym dołączyć do grona kierowców sen z powiek spędza kwestia podatków Ubera. Polska jest krajem, w którym do rozliczeń podatkowych przykłada się dużą wagę, a wszelkie nieprawidłowości – niezależnie od tego, czy dokonane świadomie czy wynikłe z niewiedzy – są surowo karane. Obawy nie powinny jednak blokować nas w drodze do realizacji marzenia o staniu się kierowcą Ubera. Podatki mogą być bowiem rozliczane przez wyspecjalizowaną firmę, taką jak nasza, a wówczas cała odpowiedzialność za prawidłowe rozliczenia spoczywa na niej, a nie na kierowcy.

 

Jak rozliczać Ubera? Zanim przejdziemy do rozliczeń, przyszłego kierowcę czeka ważne zadanie, jakim jest zarejestrowanie działalności gospodarczej. To obowiązek, jeśli mamy zamiar realizować zlecenia regularnie, gdyż zgodnie z przepisami prawnymi każde działania, które charakteryzuje zorganizowanie, ciągłość i zarobkowość, uznawane są za działalność gospodarczą. A zatem niezależnie czy jesteś kierowcą Ubera, Bolta czy Taxify, działalność gospodarcza jest tym, o co musisz zadbać, jeśli chcesz żyć w zgodzie z Urzędem Skarbowym.

Uber – jak rozliczać?

Choć nie ma to związku z Urzędem Skarbowym, Uber wymaga również tego, aby podczas zakładania działalności gospodarczej w Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej zgłosić właściwy numer PKD. W przypadku kierowców współpracujących z Uberem lub inną podobną platformą będzie to PKD 49.32.Z – Działalność taksówek osobowych lub PKD 49.39.Z – Pozostały transport lądowy pasażerski, gdzie indziej niesklasyfikowany. Zanim zaczniemy zastanawiać się jak rozliczać Ubera, pamiętajmy też, że zgodnie z przepisami od 1 stycznia 2021 roku każdy kierowca chcący świadczyć usługi przewozu osób musi wyrobić sobie najpierw licencję taksówkarską.

Kierowca Uber – podatki

Dla partnerów Ubera podatki są kluczową kwestią, ale aby je rozliczać, wcześniej konieczna jest rejestracja dla celów VAT UE. Trzeba dokonać jej niezależnie od tego, czy należymy do czynnych płatników VAT czy korzystamy ze zwolnienia. Na co jeszcze musi zwrócić uwagę kierowca Uber? Podatki, które widnieją na fakturze, czyli stawki VAT, muszą być prawidłowe. Faktury generowane przez system Ubera automatycznie przypisują stawkę VAT równą 8%, ale nie oznacza to, że w każdym przypadku właśnie taka stawka jest właściwa. W kwestii podatków kierowca Ubera musi pamiętać też o regularnym i terminowym składaniu deklaracji VAT.

Uber a Urząd Skarbowy – na to warto zwrócić uwagę

W temacie rozliczeń Ubera wiele wątpliwości budzi wątek posiadania kasy fiskalnej. Otóż jest ona wymagana, mimo tego, że płatności za przejazdy nie są dokonywane w formie gotówkowej. Tradycyjną kasę fiskalną można zamienić jednak na wirtualną. Tak samo komunikuje się ona z aplikacją pośrednika i Centralnym Repozytorium Kas. Wirtualnej kasy nie trzeba jednak zgłaszać do Urzędu Skarbowego, gdyż jest ona zgłaszana automatycznie.

O czym jeszcze trzeba pamiętać w kwestii Uber a Urząd Skarbowy? Chociażby o konieczności wystawiania faktur kosztowych za prowizję dla Ubera. Dokument ten jest podstawą do zaksięgowania kosztu w KPiR i do rozliczenia importu usług, przy czym czynny płatnik VAT wykazuje wspomniany import na deklaracji VAT-7/VAT-7K, natomiast podatnik zwolniony z VAT – na VAT-9M. Dla kierowcy Uber podatki w Polsce mogą wydawać się skomplikowane, a do tego dochodzi jeszcze konieczność dopilnowania terminów. Przykładowo, podatek wynikający z VAT-9M należy wpłacić do 25 dnia miesiąca po miesiącu, w którym miały miejsce rozliczane transakcje.

Rozliczenia Uber, Bolt i Free Now – sprawdź naszą ofertę

Uber a Urząd Skarbowy to temat, który wywołuje w Tobie wiele obaw i wątpliwości? Powierz go naszym specjalistom w całości lub umów się na konsultację, podczas której uzyskasz odpowiedzi na swoje pytania. Oferujemy kompleksową pomoc, która może obejmować również doradztwo w zakresie wyboru najkorzystniej formy opodatkowania działalności gospodarczej, którą założysz jako kierowca Ubera.

POTRZEBUJESZ INNEJ POMOCY PRAWNEJ? SPRAWDŹ NASTĘPUJĄCE USŁUGI:

BIURO W POZNANIU

ul. Władysława Węgorka 20 lok. 05 60-318 Poznań

TELEFON

GODZINY PRACY

poniedziałek - piątek: 8:00 - 16:00